ترکیب یک محصول آلمانی با یک موتور امریکایی+ فیلم

11 / تیر / 1397 - 11:00
برای دوست داران و علاقه مندان دنیای خودروها تعویض و دست کاری موتورها همیشه یک سرگرمی فوق العاده بوده است. شاید این موضوع یک سرگرمی ارزان قیمت نباشد اما طرفداران زیادی دارد.
ما در اینجا قصد داریم خودرویی را به شما معرفی کنیم که موتور جدید آن علارغم داشتن سروصدای زیاد دوست داشتنی است.
خودروی موردنظر ما یک پورشه 911 متعلق به سال 1975 است که نام مالک آن باب رادکی است. این پورشه زردرنگ به قدری عجیب است که به هیچ عنوان محصول یک کمپانی آلمانی به نظر نمی رسد. موتور این خودرو یک LS6 است. این همان موتوری که در شورولت کوروت Z06 و کادیلاک CTS سری V سال های 2001 تا 2005 مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع اگر این پورشه را یک محصول مشترک آلمان و امریکا توصیف کنیم بیشتر به واقعیت نزدیک بوده ایم.
اگر در جایگاه قضاوت بخواهیم به این پورشه 911 نگاهی بی اندازیم متوجه خواهیم شد که طراحی جدید آن به هیج عنوان بد به نظر نمی رسد. تنها چیزی که بسیار آزاردهندست صدای خنک کننده موتور است. صدای این کولر که از قسمت عقبی خودرو و در بین چرخ های عقب خارج می شود بیشتر شبیه به صدای خندکننده های نیروگاه های آبی است. وزن خودرو حتی با وجود این خنک کنده پر صروصدا در حدود 14 کیلوگرم نسبت به نمونه های مشابه اصلی کاهش پیدا کرده است.
قدرت موتور 603 اسب بخاری و گشتاور 736 نیوتن متری این پورشه کاملا صدای کولر موتور را توجیه می کند.
چیزی که در مورد این خودرو تعجب برانگیز است این است که هرچند یک موتور LS6 به آن اضافه شده است اما ساختار درونی آن بدون تغییر باقی مانده است. به عبارت دیگر بدون نیاز به هیچگونه تغییر بی موردی این ترکیب موفقیت آمیز عمل کرده است.
با این اوصاف اگه باب رادکی تصمیم بگیرد که موتور اورجینال پورشه خود را به جای اصلی اش برگرداند می تواند بدون معطلی دست به کار شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران