اجرای یک ایده عجیب؛ به کمک رولینگ کول راننده های مزاحم را سرجای خود بنشانید + فیلم

16 / تیر / 1397 - 11:00
در این ویدئوی کوتاه 20 ثانیه ای که از داخل خودروی دیگری در ایالت واشنگتن گرفته شده شما یک وانت دوج رم (Dodge Ram) را مشاهده می کنید که در ترافیک در کنار شورولت کوروت C5-R قرار گرفته است.
اینطور که به نظر می رسد گویا راننده های خودروهای کوروت و دوج رم با یکدیگر مشکل داشته و راننده وانت مقدار زیادی گاز و دود خروجی از اگزوز خودروی خود را به سمت کوروت روانه می کند.
با توجه به حجمی از دود که از اگزوز دوج رم خارج می شود قطعا راننده این وانت موتور گازوئیلی خودروی خود را دستکاری کرده است.
در واقع ترفندی به نام رولینگ کول وجود دارد که به کمک آن یک خودروی گازوئیلی می تواند مقادیر مازادی از دود را به صورت عامدانه تولید و از اگزوز خود خارج کند. این کار با که با دستکاری در موتور خودرو و با ورود سوخت بیشتر به موتور صورت می گیرد با افزایش سرعت، توان و گشتاور خودرو همراه است. در این روش اگر فیلتر گرد و غبار نیز از موتور گازوئیلی برداشته شود حجم دودی که از اگزوز خارج می شود حتی بیشتر هم خواهد شد.
جالب است بدانید که این ترفند ناسالم به صورت کاملا اتفاقی در مسابقات محلی ای به نام تراکس پالز (Truck Pulls) کشف شده است. در طی این مسابقات راننده ها تلاش می کنند که به کمک کامیون ها و وانت های خود یک سورتمه سنگین را زودتر از بقیه به انتهای خط برسانند. برای پیروز شدن در مسابقه تلاش می شد تا موتور خودرو طوری تغییر یابد که حجم‌ بیشتری از سوخت در واحد زمان سوزانده شود و بدین ترتیب ترفند رولینگ کول کشف شد.
اتفاقا در این ویدئو هم ما در مورد وانتی صحبت می کنیم که یکی از بزرگترین موتورهای گازوئیلی بازار را در اختیار دارد.
نظرات
 
 
 
kk 1397/4/16
فرض كن با لباس سفيد داري مي ري مهموني!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران