هیلز ریس؛ درگ ریس خاص + فیلم

25 / تیر / 1397 - 11:00
هیلز ریس یک مسابقه اتومبیل رانی درگ است که مخصوص خودروهای امریکایی 8 سیلندر خورجینی و ایرکولدهای (خودروهای مجهز به موتورهای هوا خنک) فولکس واگن می باشد که اینبار در پیست شهر ریواناتزانو ایتالیا برگزار شده است.
در طی درگ ریس امسال تعدادی خودروهای خاص مثل جت کار های مخصوص درگ نیز شرکت داده شده اند.
جت کار یا خودروهای جتی خودروهایی هستند که از موتور جت بهره مند شده اند. این خودروها عموما در مسابقات نمایشی و یا مسابقات درگ ریس دیده می شوند و اکثرا نیز علت استفاده از آن ها سرعت فوق العاده ای است که می توانند تولید کنند.
یکی از شناخته شده ترین اتفاقاتی که به وسیله این جت کارها رخ داد مربوط می شود به سال 2006، زمانی که یکی از قسمت های تاپ گیر (تخت گاز) در حال فیلم برداری بود. ریچارد هموند در طی این قسمت به وسیله یک خودروی مجهز به موتور جت که در حال راندن آن بود آسیب دید.
جت کار های مدرن توانایی رسیدن به سرعتی در حدود 285 کیلومتر در ساعت را در مسیر یک چهارم مایل (مسیر درگ ریس، کمی بیشتر از 400 متر) دارند.
نظرات
 
 
 
mohamad 1397/4/25
ممنون

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران