اولین دور یک ربات در پیست گوودود؛ روبوکار موفق شد+ فیلم

29 / تیر / 1397 - 11:00
اگر شما هم از علاقه مندان دنیای خودروهای خودران باشید حتما مشتاقید که یک خودروی مسابقه ای خودران را بشناسید.
فستیوال سرعت گوودود امسال می تواند برای شما بسیار جذاب باشد. امسال خودروی روبوکار که تولیدی کمپانی روبوریس است موفق شد به عنوان اولین خودرو در طی 25 سال قدمت گوودود بدون دخالت یک انسان مسیر این فستیوال را به طور کامل طی کند.
این خودرو برای طی کردن مسیر 1.16 این مسابقه از چهار موتور برقی با حداکثر توان 135 اسب بخار کمک گرفته است. این موتورها که هر کدام به صورت جداگانه مختص یک چرخ می باشند می توانند در مجموع بیش از 500 اسب بخار را برای روبوکار فراهم کنند.
دروبین های 360 درجه، رادار، GPS و دوربین های اولتراسونیک و سنسور های آن که دور تا دور خودرو را گرفته اند تجهیزاتی اند که کمک کرده اند تا الگوریتم های رانندگی خودران این خودرو بتواند موقعیت و وضعیت دقیق آن در پیست مسابقه تشخیص دهند. این خودرو برای تشخیص سطوح از شبکه عصبی عمیق کمک می گیرد.
گفته می شود که مدیران گوودود از حضور روبوکار در این فستیوال استقبال کرده و از این خودرو تحت عنوان یک خودروی تاریخ ساز یاد کرده اند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران