درگ ریس نسل جدید فورد فیستا ST با موتور 3 سیلندر در برابر نسل قبلی با موتور 4 سیلندر + فیلم

8 / مرداد / 1397 - 20:30
اگر طرفدار فورد فیستا ST هستید احتمالا از شنیدن این خبر که مدل جدید این خودرو مجهز به یک موتور 1.5 لیتری 3 سیلندر توربوشارژ شده است مایوس می شوید. اما با دیدن این فیلم متوجه می شوید که در اشتباه بودید. اما قبل از مشاهده درگ بگذارید نگاهی به اعداد و ارقام این دو هاچبک اسپرت بیاندازیم.
نشریه CarWow یک درگ ریس بین فیستا ST جدید و نسل قبلی آن با موتور 4 سیلندر 1.6 لیتری توربوشارژ برگزار کرده است. موتور نسل قبلی (نسل ششم) فیستا ST قدرت و گشتاوری معادل 197 اسب بخار و 290 نیوتن متر دارد که این میزان گشتاور در دور 1600 به دست می آید. این خودرو حالت اوربوست نیز دارد که با فعال کردن آن کل 197 اسب بخار به مدت 15 ثانیه در اختیار شما قرار می گیرد.
از طرف دیگر نسل هفتم فیستا ST با موتور اکوبوست و 100 سی سی حجم کمتر همچنان 197 اسب بخار قدرت تولید می کند ولی گشتاور آن با 6 نیوتن متر کاهش به 284 نیوتن متر رسیده است. تعداد سیلندرهای آن نیز 1 عدد کمتر شده است که شاید باعث ناراحتی بعضی افراد شود که فکر می کنند عملکرد 4 سیلندر بهتر از 3 سیلندر است.
اکنون اگر این فیلم را نگاه کنید هر شکی درباره عملکرد نسل جدید فیستا ST داشته باشید برطرف می شود زیرا نسل جدید فیستا ST نه تنها کندتر از قبل نیست بلکه تایم 400 متر آن دقیقا 1 ثانیه سریعتر از نمونه قبلی است. در تست شتاب رولینگ (استارت در حال حرکت) نیز باز هم نسل هفتم از نسل ششم سریعتر است و بنابراین در مجموع می توان گفت نسل هفتم فیستا ST با موتور کم حجم تر به راحتی برنده این رقابت است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران