تبدیل فولکس واگن گلف R32 نسل 5 به هیولای 800 اسبی + فیلم

13 / مرداد / 1397 - 20:30
هنگامی که مرسدس A کلاس هنوز شبیه یک مینی ون کوچک و عجیب بود و به یک موشک 381 اسبی تبدیل نشده بود، رتبه برتر رده بندی هاچبک های اسپرت مربوط به مدل های R فولکس واگن گلف بود.
فولکس واگن برای نسل پنجم گلف R32 موتور 3.2 لیتری VR6 را انتخاب کرد که 250 اسب بخار قدرت و 320 نیوتن متر گشتاور تولید می کرد. گلف R32 عمر نسبتا کوتاهی داشت زیرا در سال 2005 معرفی شد و سه سال بعد تولید آن متوقف شد.
نسل پنجم گلف R32 مجهز به سیستم 4 چرخ محرک دائمی و گیربکس 6 دنده دستی یا گیربکس دابل کلاچ (آپشن سفارشی) بود. به همین دلیل در زمان خودش خودروی نسبتا سریعی بود. شتاب صفر تا صد R32 با گیربکس دنده دستی 6.5 ثانیه و با گیربکس دابل کلاچ 6.2 ثانیه بود و حداکثر سرعت آن با هر دو نوع گیربکس روی 250 کیلومتر در ساعت محدود شده بود.
فولکس واگن پس از آن نسل های 6 و 7 این مدل را معرفی کرد و نسل هشتم آن نیز سال آینده معرفی می شود.
پس علت این همه صحبت درباره گلف R32 نسل پنجم چی بود؟ علتش این است که اخیرا فیلمی از یک گلف R32 تقویت شده نسل 5 در اینترنت منتشر شده است که گفته می شود موتور VR6 آن قدرت مهیب 800 اسب بخار را تولید می کند!
این ابر هاچبک از بسیاری از سوپر اسپرت های جدید قویتر است. این فیلم در یک رویداد در آلمان گرفته شده است که در آن این خودرو توانست در مسافت نیم مایل (804 متر) تا 259 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد.
بهترین ویژگی این گلف R32 این است که در ظاهر آن تغییری ایجاد نشده و به همین دلیل این خودرو به معنای واقعی گرگی در لباس میش است!
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران