درگ شورولت کوروت ZR1 جدید و لامبورگینی اوراکان LP610-4 + فیلم

14 / مرداد / 1397 - 20:30
اخیرا شورولت مدل جدید ‌کوروت ZR1 را معرفی کرد که یک هیولای واقعی است. این خودرو مجهز به یک موتور 6.2 لیتری سوپرشارژ V8 است که 755 اسب بخار قدرت و 969 نیوتن متر گشتاور تولید می کند که ارقام بسیار شگفت انگیزی هستند. این گشتاور عظیم توسط یک گیربکس 8 دنده اتوماتیک به چرخ های عقب کوروت ZR1 منتقل می شود. وزن این خودرو 1630 کیلوگرم است.
در یکی از جدیدترین درگ های Drag Times این سوپر اسپرت امریکایی در برابر یک سوپر اسپرت شناخته شده ایتالیایی قرار گرفته است. مدتی از معرفی لامبورگینی اوراکان می گذرد و همه با آن آشنا هستند. اوراکان تفاوت های عمده ای با کوروت ZR1 جدید دارد. موتور تنفس طبیعی 10 سیلندر اوراکان 5.2 لیتر حجم دارد و برای تولید 602 اسب بخار قدرت و 560 نیوتن متر گشتاور فقط از تنفس عالی و دور بالا کمک می گیرد. اوراکان بر خلاف کوروت مجهز به سیستم انتقال قدرت 4 چرخ محرک و گیربکس 7 دنده دابل کلاچ است. وزن اوراکان 1610 کیلوگرم است که بسیار نزدیک به وزن کوروت است.
بر اساس اعداد و ارقام بالا نسبت نیرو به وزن کوروت ZR1 جدید 463 اسب بخار به ازای هر تن و برای اوراکان 373 اسب بخار به ازای هر تن است. این اختلاف واقعا زیاد است و اگر اختلاف گشتاور این دو خودرو که حدود 410 نیوتن متر است را در نظر بگیریم به این نتیجه می رسیم که درگ بین دو این خودرو بی معنی و بیهوده است و نتیجه آن کاملا واضح و مشخص است!
البته در شتاب از حالت سکون اوراکان به خاطر سیستم 4 چرخ محرک در لانچ اولیه یک برتری بزرگ به کوروت دارد ولی در تست شتاب رولینگ از سرعت 40 مایل اوراکان نه تنها هیچ برتری ندارد بلکه همه چیز به ضررش است زیرا اتلاف نیروی سیستم 4 چرخ محرک اوراکان بیشتر از سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل عقب کوروت است.
بعضی از خودروها مانند نیسان GT-R هستند که به خاطر سیستم 4 چرخ محرک لانچ بسیار خوبی دارند و از حالت سکون بسیاری از خودروهای دیفرانسیل عقب را شکست می دهند ولی در تست رولینگ کاملا نتیجه بر عکس می شود و حتی از بعضی از خودروهای ضعیفتر از خود نیز شکست می خورند. ولی اوراکان در این تست ثابت می کند که بر خلاف GT-R فقط از حالت سکون سریع نیست بلکه در شتاب رولینگ هم بسیار فراتر از حد انتظار ظاهر می شود و در برابر خودرویی که بسیار قویتر از آن است تسلیم نمی شود.
مسلما پس از مقایسه مشخصات فنی اوراکان و ZR1 از دیدن نتیجه این تست تعجب می کنید!
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران