تجربه سرعت 300 کیلومتر در ساعت با پورشه کاین توربو؛ شاسی بلند 2200 کیلویی اشتوتگارت! + فیلم

15 / مرداد / 1397 - 20:30
وقتی صحبت از SUVهای پرقدرت می شود خودروهایی مانند لامبورگینی اوروس، بنتلی بنتیگا، مازراتی لوانته، آئودی SQ7 و البته پورشه کاین به ذهن خطور می کند. عملکرد نسل سوم پورشه کاین در حدی است که باید آن را یک SUV ابرقدرت نامید که تاکید زیادی روی حرف S در کلمه SUV دارد.
پورشه کاین روی کاغذ مشخصات فنی بسیار عالی و متمایزی دارد. موتور 4.0 لیتری V8 توئین توربوی آن 550 اسب بخار قدرت و 770 نیوتن متر گشتاور تولید می کند و می تواند تنها در عرض 4.1 ثانیه به 100 کیلومتر در ساعت برسد. حداکثر سرعت اعلامی آن 286 کیلومتر در ساعت است.
ولی کانال AutoTopNL این خودرو را از مرز 286 کیلومتر در ساعت نیز فراتر برد. در این فیلم اعضای این کانال، پورشه کاین توربو را به سرعت 307 کیلومتر در ساعت رساندند که حتی اگر خطای کیلومترشمار را هم در نظر بگیریم باز هم سرعت آن بسیار بیشتر از 286 کیلومتر اعلامی است و جالب تر اینکه کاین برای رسیدن به این سرعت تنها به 1 دقیقه و 9 ثانیه زمان نیاز دارد.
اگر فکر می کنید چنین چیزی امکان پذیر نیست، این فیلم به عنوان مدرک وجود دارد.
با اینکه لامبورگینی اوروس 650 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور تولید می کند، حداکثر سرعتی که پورشه کاین در فیلم به آن دست می یابد تقریبا با حداکثر سرعت لامبورگینی اوروس که 305 کیلومتر در ساعت است برابری می کند. امیدواریم به زودی اعضای این کانال حداکثر سرعت اوروس را نیز تست کنند و مانند کاین به عددی فراتر از رقم اعلامی لامبورگینی برسند.
در هر صورت این فیلم توانمندی های کاین توربو را نشان می دهد که نباید آن را نادیده گرفت. کاین توربو علاوه بر حداکثر سرعت، شتابگیری بی نظیری نیز دارد. در قسمت پایین این فیلم یک کرونومتر نمایش داده می شود که می توانید زمان رسیدن این خودرو به هر سرعتی را به راحتی تخمین بزنید.
رسیدن به سرعت 200 کیلومتر در ساعت در زمانی کمتر از 14 ثانیه با این SUV که بیش از 2 تن وزن دارد امکان پذیر است! بد نیست بدانید که لکسوس RC-F که یک کوپه اسپرت است برای رسیدن به همین سرعت حدودا به 16 ثانیه زمان نیاز دارد! شتاب صفر تا صد نیز در این فیلم کمتر از 4 ثانیه به دست می آید که باز بهتر از رقم اعلامی 4.1 ثانیه است. البته اوج قدرت کاین به مدل توربو ختم نمی شود زیرا کاین توربو S نیز وجود دارد که قدرت آن 20 اسب بخار بیشتر از کاین توربو است!
امیدواریم به زودی شاهد درگ هیجان انگیز لامبورگینی اوروس و پورشه کاین باشیم!
نظرات
 
 
 
barcel o na 1397/5/16
یا خدا مگه کاین SUV نیست؟!!!!!!!!!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران