لکسوس LS 500h یا بی ام و 740Le؟ کدام یک از این دو خودروی هایبرید لوکس سریعتر است؟ + فیلم

17 / مرداد / 1397 - 20:30
در این فیلم شاهد مقایسه شتاب دو خودروی هایبرید مطرح بازار هستیم.
لکسوس LS 500h جدیدترین سدان لوکس هایبرید این خودروساز ژاپنی است که در سال 2018 معرفی شد. این خودرو از یک موتور بنزینی 3.5 لیتری V6 با قدرت 299 اسب بخار و گشتاور 348 نیوتن متر همراه با یک موتور الکتریکی نیرو می گیرد که قدرت و گشتاور کل سیستم 359 اسب بخار و 600 نیوتن متر است. این خودرو یک گیربکس CVT و یک گیربکس 4 دنده اتوماتیک دارد و با توجه به اینکه این گیربکس CVT یک حالت تعویض دنده دستی با 6 ضریب دنده فرضی دارد، بنابراین می توان اینطور فرض کرد که LS 500h یک گیربکس 10 دنده اتوماتیک دارد و هدف لکسوس نیز شبیه سازی یک گیربکس 10 دنده بوده است. وزن این خودرو حدود 2300 کیلوگرم است و شتاب صفر تا صد اعلامی آن 5.4 ثانیه است.
بی ام و 740Le یک سدان هایبرید لوکس است که مجهز به یک موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ با قدرت 255 اسب بخار و گشتاور 400 نیوتن متر است که توسط یک موتور الکتریکی با قدرت 111 اسب بخار و گشتاور 249 نیوتن متر پشتیبانی می شود. قدرت و گشتاور کل سیستم 326 اسب بخار و 500 نیوتن متر است. 740Le برای انتقال قدرت به چرخ ها از یک گیربکس 8 دنده اتوماتیک سنتی استفاده می کند. وزن این خودرو حدود 2150 کیلوگرم است. شتاب صفر تا صد اعلامی آن نیز 5.5 ثانیه است.
با توجه به مشخصات فنی این دو خودرو نسبت نیرو به وزن لکسوس 156 اسب بخار به ازای هر تن و برای بی ام و 151 اسب بخار به ازای هر تن است که نشان می دهد لکسوس برای حمل هر تن وزن خود 5 اسب بخار قدرت اضافی دارد. اگر 100 نیوتن متر گشتاور بیشتر لکسوس را نیز در نظر بگیریم باید گفت از نظر تئوری برتری واضح و مشخصی به بی ام و دارد.
در این فیلم شتابگیری این دو خودرو در شرایط یکسان در یکی از اتوبان های آلمان از حالت سکون تا حداکثر سرعت ممکن با هم مقایسه می شود. حداکثر سرعت محدود شده این دو خودرو 250 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.
با توجه به اعداد و ارقامی که ارائه شد اینطور به نظر می رسد که لکسوس برتری واضحی در شتابگیری به خصوص در سرعت های بالا نسبت به بی ام و داشته باشد. ولی بهتر است در عمل شتابگیری این دو خودرو را با هم مقایسه کنیم تا مشخص شود کدام یک از آنها سریعتر است. با دیدن این فیلم به جواب این سوال می رسید که برتری فنی لکسوس روی کاغذ در عمل به چه اندازه است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران