ثبت رکورد 1/4 مایل جدید برای لامبورگینی اوراکان پرفورمنته توسط نوجوان 17 ساله! + فیلم

22 / مرداد / 1397 - 20:30
با اینکه تحویل لامبورگینی اوراکان پرفورمنته به مشتریان از اواخر سال گذشته آغاز شده است ولی هیچ یک از رانندگان این سوپر اسپرت تنفس طبیعی موتور وسط، تا به حال از نهایت قدرت آن در پیست درگ استفاده نکرده اند. سازنده این خودرو تایم 6.52 دقیقه را در پیست نوربرگ رینگ با آن ثبت کرده است.
اخیرا یک نوجوان 17 ساله در پیست بین المللی Palm Beach یک رکورد جهانی 400 متر جدید برای اوراکان پرفورمنته ثبت کرده است! او موفق شد با این خودروی 640 اسبی در مدت زمان 10.53 ثانیه با سرعت 216.15 کیلومتر در ساعت مسافت ¼ مایل را طی کند که سریعترین تایمی است که تاکنون برای یک اوراکان پرفورمنته ثبت شده است. این ثبت رکورد اولین تجربه این نوجوان بوده است و به همین دلیل پدرش در صحنه حضور داشت تا نکات لازم درباره چراغ های پیست درگ (معروف به درخت کریسمس!) را به او آموزش دهد!
اکنون این سوال مطرح می شود که آیا 30 اسب بخار قدرت اضافی مدل پرفورمنته نسبت به اوراکان معمولی LP610-4 (با 610 اسب بخار قدرت) می تواند به نیروی دانفورس شدید این خودرو که در اثر پکیج آیرودینامیکی فعال ایجاد می شود غلبه کند و افت شتاب حاصل از آن را جبران کند؟
با توجه به اینکه اوراکان پرفورمنته مجهز به سیستم آیرودینامیک فعال است می تواند نیروی دانفورس متغیر تولید کند و به همین دلیل سریعتر از اوراکان معمولی است. البته هنوز رکورد 400 متر 10.4 ثانیه که برای اوراکان معمولی ثبت شده توسط اوراکان پرفورمنته شکسته نشده است و امیدواریم در آینده این اتفاق رخ دهد.
واقعا باید به این نوجوان 17 ساله به خاطر این شیطنت بزرگ تبریک گفت زیرا با وجود اینکه حتی به سن مورد نیاز برای اخذ گواهینامه نرسیده است چنین رکورد شگفت انگیزی را ثبت کرده است. او تایم اول را برای آشنایی با چراغ های پیست با حضور پدرش ثبت می کند و به زمان 10.78 ثانیه دست می یابد. دور دوم پدرش پیاده می شود و خودش به تنهایی موفق به ثبت تایم 10.61 ثانیه می شود و سرانجام در دور سوم تایم 10.53 ثانیه را ثبت می کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران