درگ لامبورگینی اوراکان پرفورمنته و هواپیمای جت MiG 29K + فیلم

23 / مرداد / 1397 - 20:30
لامبورگینی اوراکان پرفورمنته یکی از سریعترین خودروهای این برند ایتالیایی است زیرا از یک موتور 10 سیلندر 5.2 لیتری تنفس طبیعی نیرو می گیرد که 640 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. وزن اوراکان پرفورمنته 40 کیلوگرم کمتر از اوراکان معمولی است و شتاب صفر تا صد اعلامی آن 2.9 ثانیه و حداکثر سرعت آن 325 کیلومتر در ساعت است. شتاب 100 تا 200 کیلومتر اوراکان تنها 6.0 ثانیه است.
اخیرا نیروی هوایی هند تصمیم گرفت این خودرو را در برابر هواپیمای جت جنگنده MiG 29K قرار دهد تا ببیند آیا به اندازه کافی سریع است که این جت را شکست دهد یا نه.
میگ 29 یکی از هواپیماهای جت قدیمی است که در سال 1982 به خدمت نیروی هوایی روسیه در آمد. ارتش هند یک ناوگان از این هواپیما در اختیار دارد که از به روز رسانی های مدرن مانند کابین مملو از نشانگرهای دیجیتال برای خلبانی راحت تر برخوردار هستند. این هواپیما یک جفت توربین جت دارد که می توانند در صورت عمل کردن پس سوزها حدود 9400 کیلوگرم نیروی رانش ایجاد کنند.
متاسفانه کسی که این فیلم را ضبط کرده در فاصله نسبتا دوری قرار داشته است. با اینکه چشم انداز فیلم خوب است ولی اوراکان کمی بزرگتر از یک نقطه سیاه در کنار هواپیما دیده می شود. اینطور که در کامنت های توییتر نوشته شده این حرکت نمایشی بخشی از یک تبلیغ برای ارتش هند در آینده است. بنابراین جلو افتادن آسان هواپیمای جت در ابتدای فیلم بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و به معنای برتری واقعی شتاب اولیه جت نسبت به لامبورگینی نیست! زیرا در اکثر درگ هایی که بین جت ها و سوپر اسپرت ها انجام شده در ابتدای حرکت خودرو از هواپیما پیشی گرفته است و جت در وسط مسیر به خودرو نزدیک شده و از آن سبقت گرفته است. در هر صورت در این آزمایش چه راننده لامبورگینی باشید چه خلبان جت لذت فراوانی را تجربه خواهید کرد.
اگر ثروتمند باشید می توانید این مسابقه شتاب را مجددا تکرار کنید! یک اوراکان پرفورمنته صفر کیلومتر 274.390 دلار قیمت دارد و نمونه های کارکرده میگ 29 برای فروش موجود است. نمونه ای که در این فیلم می بینید مربوط به سال 1986 است که 4.65 میلیون دلار قیمت دارد!
نظرات
 
 
 
اسکالید 1397/5/29
خیلی مسخرست
از این دست درگ ها زیاد برگزار شده ولی واقعا مسخرست
هدفشون چیه؟!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران