درگ تویوتا پریوس 1000 اسبی با داج چلنجر دیمن! + فیلم

24 / مرداد / 1397 - 20:30
همه ما با تویوتا پریوس و هدف از ساخت آن آشنا هستیم. پریوس یک خودروی هایبرید است که با تمرکز بر کاهش مصرف سوخت ساخته شده است و مسلما زمانی که تویوتا از این خودرو رونمایی کرد هیچ وقت فکر نمی کرد روزی پریوس قهرمان درگ باشد!
با داج دیمن در درگ های قبلی خودروبانک آشنا شدید. این خودروی امریکایی مجهز به موتور V8 سوپرشارژ HEMI با حجم 6.2 لیتر است که با سوخت 100 اکتان 840 اسب بخار قدرت و 1044 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این خودرو صرفا مخصوص درگ ساخته شده است.
اکنون نظر شما درباره درگ تویوتا پریوس با داج دیمن چیست؟! شاید مسخره به نظر برسد ولی قبل از قضاوت کمی صبر کنید! تویوتا پریوسی که در این فیلم می بینید یک پریوس استاندارد معمولی نیست زیرا به موتور 6.2 لیتری V8 داج هلکت با قدرت 707 اسب بخار مجهز شده است! البته قدرت این پریوس فراتر از 707 اسب بخار است زیرا موتور هلکت این خودرو مجهز به یک سوپرشارژر 4.5 لیتری Whipple و سیستم اگزوز خاص است و احتمالا دیگر اجزای داخلی موتور آن نیز تقویت شده اند. این پریوس حدود 1000 اسب بخار قدرت دارد و مجهز به گیربکس 6 دنده Tremec Magnum است.
با وجود کل تغییراتی که در این تویوتا پریوس اعمال شده، گفته می شود که وزن آن حدود 590 کیلوگرم سبکتر از داج چلنجر هلکت است و به همین دلیل به یک هیولای وحشی تبدیل شده است!
مسلما درگ این تویوتا پریوس با داج دیمن دیگر تمسخر آمیز به نظر نمی رسد و بهتر است در مورد پیروزی داج دیمن شرط بندی نکنید زیرا اصلا حریف این پریوس نیست!
این تویوتا پریوس برای اولین بار در نمایشگاه SEMA سال 2017 در معرض دید عموم قرار گرفت و زیاد هم جدید نیست. 1000 اسب بخار قدرت برای پریوس به حدی زیاد است که هنگام شروع حرکت تمایل به انحراف دارد و اتاق آن هنگام تعویض دنده بالا و پایین می شود!
نظرات
 
 
 
سالار 1397/5/25
سوکسش کرد خخخخ ولی کنترلش سخته ه ه
امیر 1397/5/25
یه برتری دیگه که این پریوس داشت رانندش بود ، خیلی خوب جمعش میکرد با اینکه ماشین کلا رها میشد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران