درگ بی ام و M3 CS و آئودی RS4 آوانت؛ سوپر سدان در برابر سوپر استیشن + فیلم

29 / مرداد / 1397 - 20:30
آئودی RS4 آوانت گرگی در لباس میش است. ظاهر این خودرو زیاد سریع به نظر نمی رسد و بیشتر شبیه یک استیشن خانوادگی است. ولی زیر کاپوت آن موتوری نهفته است که به کمک آن می تواند در درگ با بی ام و M3 CS رقابت کند.
نشریه CarWow این دو خودرو را مقابل هم قرار داد و تعدادی تست با آنها انجام داد که عبارتند از تست شتاب از صفر، تست شتاب رولینگ (در حال حرکت) و تست ترمز. قبل از تماشای فیلم کمی درباره خودروها و مشخصات فنی آنها توضیح می دهیم.
بی ام و M3 CS از یک موتور 6 سیلندر خطی 3.0 لیتری توئین توربو نیرو می گیرد که 460 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. گیربکس 7 دنده دابل کلاچ این خودرو این گشتاور را به چرخ های عقب آن منتقل می کند. اعداد و ارقام موتور آئودی نیز تقریبا مشابه بی ام و است. این استیشن از یک موتور 2.9 لیتری V6 توئین توربو نیرو می گیرد که 450 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. آئودی مجهز به گیربکس 8 دنده اتوماتیک است ولی گشتاور موتور آن توسط سیستم انتقال قدرت Quattro به هر 4 چرخ منتقل می شود.
هر یک از این دو خودرو یک برتری قابل توجه نسبت به دیگری دارد. برتری اصلی بی ام و نسبت به آئودی این است که حدود 200 کیلوگرم سبکتر است. برتری عمده آئودی نسبت به بی ام و سیستم 4 چرخ محرک آن است که هنگام حرکت از حالت سکون چسبندگی بسیار بهتری نسبت به سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل عقب بی ام و در اختیار راننده می گذارد. البته بی ام و از سیستم لانچ کنترل حرفه ای تری نسبت به آئودی برخوردار است ولی باز هم بعید به نظر می رسد بتواند حریف لانچ بهتر سیستم 4 چرخ محرک Quattro شود.
با توجه به توضیحات فوق می توان حدس زد که در شتاب از حالت سکون برتری با آئودی و در شتاب رولینگ برتری با بی ام و باشد. در ادامه مقایسه این سوپر سدان و این سوپر استیشن آلمانی را با هم می بینیم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران