با مرسدس EQ Silver Arrow، خودروی مفهومی فوق العاده جذاب مرسدس آشنا شوید + فیلم

4 / شهریور / 1397 - 20:30
مرسدس با طراحی ظاهری مدل مفهومی EQ Silver Arrow بیش از 80 سال به عقب بر می گردد. شکل آیرودینامیک این خودرو مستقیما به طراحی مدل افسانه ای W125 در سال 1937 اشاره دارد که در زمان خودش با حداکثر سرعت 432.7 کیلومتر در ساعت رکورد سرعت را شکست. این خودروی مفهومی مجهز به یک پیشرانه کاملا الکتریکی است.
این خودرو 738 اسب بخار قدرت دارد و مجهز به یک مجموعه باتری با ظرفیت 80 کیلووات ساعت است. مرسدس می داند که صدای زوزه موتور برقی نمی تواند مانند صدای موتور احتراق داخلی علاقه مندان به خودرو را تحریک کند، بنابراین رانندگان این خودرو می توانند در داخل کابین صدای یک خودروی فرمول 1 یا صدای موتور V8 AMG را بشنوند.
این خودروی مفهومی فقط ظرفیت حمل یک سرنشین را دارد که در وسط خودرو می نشیند. اطراف راننده بدنه ای با طراحی بسیار هموار و آیرودینامیک از جنس فیبرکربن وجود دارد که می تواند به راحتی هوا را بشکافد. در قسمت عقب این خودرو یک اسپویلر فعال وجود دارد که در مواقع ضروری باز می شود. رنگ متالیک نیمی از رینگ های 24 اینچی این خودرو را پوشانده است ولی در قسمتی که رینگ نمایان است بخشی از پره های آن که در مجموع 168 عدد هستند قابل مشاهده هستند. رنگ نقره ای این خودرو یادآور خودروهای مسابقه ای مرسدس Silver Arrow (پیکان نقره ای) است. با اینکه مرسدس EQ Silver Arrow یک خودروی تک نفره است ولی 5.3 متر طول دارد.
داخل کابین این خودرو ترکیبی از مواد طبیعی مانند چرم و چوب درخت گردو و فناوری مدرن مانند صفحه پشت آمپر دیجیتال است. یک صفحه نمایش دیگر در وسط غربیلک فرمان وجود دارد. چرم آلکانترا به رنگ نقره ای هر دو طرف کابین را پوشانده است تا تضاد کمتری با رنگ نقره ای نمای خارجی خودرو داشته باشد.
مرسدس یک بازی کامپیوتری کوچک نیز داخل کابین این خودرو قرار داده است که هر وقت رانندگان قصد تفریح و سرگرمی داشته باشند می توانند با فعال کردن آن تصویر یک پیست مسابقه ای مجازی را روی مسیر واقعی منطبق کنند. علاوه بر این یک خودرو در این بازی وجود دارد که می توانند با آن رقابت کنند و یک مربی مسابقه ای مجازی نیز وجود دارد که به راننده کمک می کند مهارت های رانندگی خود را ارتقا دهد.
نظرات
 
 
 

ALI

1397/6/5
:||||||