نبرد ماسل کارهای کلاسیک و مدرن - داج چلنجر دیمن در برابر پلیموت Road Runner

5 / شهریور / 1397 - 20:30
این یک رقابت جذاب برای طرفداران خودروهای ماسل کار است. در این درگ شاهد یک ماسل کار کلاسیک در برابر یک ماسل کار مدرن هستیم. هر دو خودرویی که در این نبرد شرکت می کنند محصولات Mopar کرایسلر هستند. یکی از آنها داج چلنجر دیمن است که به صورت استاندارد ولی با سوخت مسابقه ای با اکتان بالا در این رقابت شرکت می کند بنابراین 840 اسب بخار قدرت و 1044 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.
ولی داستان شرکت کننده دیگر این رقابت یعنی پلیموت Road Runner مدل 1969 به کلی متفاوت است زیرا این خودرو از موتور معروف 440 اینچ مکعبی (7.2 لیتر) V8 کرایسلر همراه با نایترس نیرو می گیرد.
پلیموت Road Runner یکی از ماسل کارهای موفق دهه 60 و 70 میلادی بود که نسل اول آن در سال 1968 معرفی شد و تا سال 1970 تولید شد. این خودرو یک کوپه 2 در بزرگ بود که هم با سقف ثابت و هم با سقف باز تولید می شد. موتور استاندارد این خودرو 383 اینچ مکعب (6.3 لیتر) V8 بود که 335 اسب بخار و 576 نیوتن متر تولید می کرد. موتور بعدی که روی این خودرو نصب می شد موتور 440 اینچ مکعب (7.2 لیتر) V8 بود که 390 اسب بخار و 665 نیوتن متر گشتاور تولید می کرد و قویترین موتور این ماسل کار موتور معروف 426 HEMI کرایسلر با حجم 7.0 لیتر و با فناوری محفظه احتراق به شکل نیم کره بود که 425 اسب بخار و 665 نیوتن متر تولید می کرد. پلیموت Road Runner با دو نوع گیربکس سه دنده اتوماتیک و 4 دنده دستی به فروش می رسید.
در این فیلم درباره قدرت و گشتاور این پلیموت تقویت شده چیزی گفته نمی شود. درگ بین این دو خودرو دو بار انجام می شود. بار اول پلیموت از نایترس استفاده نمی کند ولی بار دوم از آن استفاده می کند که بسیار تاثیرگذار است.
در حین درگ کاپوت پلیموت برداشته شده است و یک دوربین پشت موتور جاسازی شده تا موتور این خودرو در حین درگ مشخص باشد.
به نظر شما در این نبرد بین کلاسیک و مدرن کدام یک فاتح میدان است؟
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران