با اتوبوسی که مخصوص مسیرهای آفرودی ساخته شده آشنا شوید + فیلم

6 / شهریور / 1397 - 20:30
آیا اتوبوس مدرسه را به یاد دارید؟ به سختی می توان صحنه نشستن روی صندلی های کوچک و تنگ آن و سواری آزار دهنده و تکان خوردن روی صندلی ها در کل مسیر را فراموش کرد! اما مسلما بین فرستادن بچه ها به مدرسه و جا به جایی افراد بالغ تفاوتی وجود دارد زیرا افراد بالغ راحتی و سرگرمی و قابلیت کنترل دمای کابین را دوست دارند. به نظر شما چه اتفاقی می افتد اگر قابلیت های آفرودی به امکانات رفاهی یک اتوبوس دربستی اضافه شود؟ حاصل این ترکیب اتوبوس Torsus Praetorian است. این خودرو یک اتوبوس آفرودر است که مناسب برای عبور کردن از مسیرهای آفرودی هولناک است.
سازنده آن ادعا می کند که این خودرو اولین اتوبوس با قابلیت های آفرود سنگین است و مسلما توانایی های لازم را دارد که هم یک اتوبوس و هم یک آفرودر باشد. این اتوبوس ظرفیت حمل 35 سرنشین و بارهای آنها را دارد و حداقل فاصله آن تا سطح زمین 400 میلی متر است. این اتوبوس از عمق غوطه وری 700 میلی متر برخوردار است که برای یک اتوبوس آفرودر رقم خیلی خوبی است. این اتوبوس به این منظور طراحی شده است تا سرنشینان خود را به مکان هایی در اطراف جهان که دسترسی به آنها دشوار است برساند تا به کارهای ویژه ای مانند استخراج نفت و گاز، جنگل داری، بهره برداری از معادن، بحران و واکنش اضطراری، سفرهای اکتشافی، سفر برای شکار و دسترسی به اقامت گاه برای اسکی بپردازند.
این اتوبوس از یک موتور 6.9 لیتری 6 سیلندر توربودیزل نیرو می گیرد که 240 اسب بخار قدرت و 925 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. حداکثر سرعت این اتوبوس تا 117 کیلومتر در ساعت محدود شده است که یک اقدام معقول است. این اتوبوس مانند یک دیوار بزرگ است که سعی می کند هوا را بشکافد و از آن عبور کند. اتوبوس Torsus هم به صورت فرمان چپ و هم فرمان راست قابل سفارش است.
صندلی های قابل تنظیم این اتوبوس مجهز به کمربندهایی با سه نقطه اتصال هستند. علاوه بر این یک دستگاه پخش DVD نیز وجود دارد که بلندگوهای آن در محل مخصوص قرار دادن چمدان ها جاسازی شده است. این اتوبوس مجهز به شیشه های دودی است و هر یک از صندلی های آن یک لامپ و دریچه سیستم تهویه دارند. Torsus یک وسیله نقلیه کاربردی است که می تواند در فضایی نسبتا لوکس، سرنشینان خود را به نقاط دور افتاده جهان برساند.
اگر اتوبوس مدرسه هم چنین امکانات و قابلیت هایی داشت، بچه ها هیجان بیشتری داشتند تا سوار آن شوند!
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران