درگ فورد GT و شورولت کوروت ZR1 با نتیجه باورنکردنی! + فیلم

7 / شهریور / 1397 - 20:30
فورد GT جدید اولین بار در سال 2015 در معرض دید عموم قرار گرفت و اکنون سه سال پس از آن تیتر اول مقاله ها شده است. ظاهرا فورد در تلاش است با این خودرو یک رکورد در پیست نوربرگ رینگ ثبت کند. در این فیلم سرانجام شاهد حضور فورد GT جدید در یک مسابقه درگ هستیم. این یک درگ عادی نیست زیرا فورد GT در برابر یکی از قویترین سوپر اسپرت های هم وطن خود یعنی شورولت کوروت ZR1 قرار گرفته است.
کوروت ‌ZR1 یکی از سریعترین خودروهای تولید سری امروزی است. این خودرو مجهز به موتور 6.2 لیتری V8 سوپرشارژ است که 755 اسب بخار در دور 6300 و 969 نیوتن متر گشتاور در دور 4400 تولید می کند. کوروت ZR1 از گیربکس 8 دنده اتوماتیک استفاده می کند. حتی با تایرهای استاندارد این خودرو می توان حداکثر سرعت بیش از 320 کیلومتر در ساعت را تجربه کرد و در چنین سرعت بالایی تعادل بسیار خوبی دارد.
فورد GT مجهز به موتور 3.5 لیتری V6 توربوشارژ اکوبوست است که 647 اسب بخار قدرت و 746 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. گیربکس فورد GT از نوع 7 دنده دابل کلاچ است. وزن فورد GT حدود 90 کیلوگرم سبکتر از ZR1 است (1521 کیلوگرم در برابر 1614 کیلوگرم).
کوروت ZR1 در پیست سریعتر از فورد GT است ولی نتیجه درگ این دو خودرو نیز جالب است. با توجه به ارقام فوق به نظر می رسد برتری مطلق در درگ نیز با ZR1 است زیرا نسبت نیرو به وزن آن 467 اسب بخار به ازای هر تن است که این رقم در مورد فورد 425 اسب بخار به ازای هر تن است.
این درگ توسط Dragtimes در پیست بین المللی Palm Beach برگزار شده است. این دو خودرو سه بار در حالت رولینگ (استارت در حال حرکت) با هم رقابت می کنند و هر سه بار تنها یکی از آنها برنده می شود. تمام تست ها از سرعت 64 کیلومتر در ساعت شروع می شوند.
به نظر شما کدام یک از این دو ابر خودروی امریکایی سریعتر است؟
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران