نبرد نیسان GT-R نیسمو و هوندا NSX در لاس وگاس + فیلم

14 / شهریور / 1397 - 20:30
نسل دوم هوندا NSX در سال 2016 معرفی شد. این سوپر اسپرت ژاپنی برخلاف نسل اول NSX که یک خودروی اسپرت سبک وزن با موتور V6 تنفس طبیعی بود، مجهز به سه موتور الکتریکی و یک موتور بنزینی توربوشارژ است. موتور 3.5 لیتری توئین توربوی V6 این خودرو 500 اسب بخار قدرت و 550 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این موتور همراه با 2 موتور الکتریکی در محور جلو و یک موتور الکتریکی در محور عقب مجموعا 581 اسب بخار قدرت و 645 نیوتن متر گشتاور تولید می کنند. گیربکس این خودرو 9 دنده اتوماتیک دابل کلاچ است. هوندا NSX جدید خودروی سنگین وزنی است و 1770 کیلوگرم وزن دارد. موتور بنزینی NSX در وسط آن نصب شده و مجهز به سیستم انتقال قدرت 4 چرخ محرک است.
نیسان GT-R نیسمو قویترین نسخه GT-R است که توسط بخش نیسموی نیسان تقویت شده است. نیسان موتور 3.8 لیتری V6 این خودرو که با کد VR38DETT شناخته می شود را به توربوهای خودروی مسابقه ای GT500 مجهز کرده است و از این طریق قدرت GT-R استاندارد را از 570 اسب بخار به 600 اسب بخار رسانده است. گشتاور نیز از 637 نیوتن متر به 652 نیوتن متر افزایش یافته است. وزن GT-R نیسمو 27 کیلوگرم سبکتر از مدل معمولی است و 1740 کیلوگرم وزن دارد. گیربکس هر دو مدل GT-R از نوع 6 دنده دابل کلاچ است و مانند NSX مجهز به سیستم انتقال قدرت 4 چرخ محرک است. با وجود این تغییرات، آزمایشات رسمی نشریات نشان می دهد که GT-R نیسمو در شتابگیری برتری خاصی به مدل معمولی ندارد و فقط هندلینگ بهتری دارد.
با توجه به اینکه نسبت نیرو به وزن GT-R نیسمو 344 اسب بخار به ازای هر تن است از این نظر به هوندا NSX (328 اسب بخار به ازای هر تن) برتری دارد. ولی از جهتی موتورهای الکتریکی NSX می توانند گشتاور لحظه ای و آنی تولید کنند که هنگام لانچ از حالت سکون تاثیرگذار است.
در این فیلم این دو سوپر اسپرت ژاپنی 4 بار در لاس وگاس با یکدیگر رقابت می کنند. طول مسیر ½ مایل یا 804 متر است. دو تست اول مربوط به شتاب از حالت سکون و تست های بعدی شتاب رولینگ (در حال حرکت) است.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/6/17
نیسان جی تی آر متولد 2007 و ان اس ایکس متولد 2016 انتظار بیشاری از ان اس ایکس میرفت
میثم 1397/6/17
دو تا غول ژاپنی که هر کدوم دنیایی از تجربه و پشتوانه فنی پشت سرشون دارند. جی تی آر رو خیلی دوست دارم و احترام زیادی برای آکیورای ان اس ایکس قایلم. انتخاب بینشون خیلی سخته.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران