شتابگیری و حداکثر سرعت یاریس GRMN، سریعترین هاچبک تویوتا را ببینید + فیلم

20 / شهریور / 1397 - 20:30
تویوتا یاریس به هیچ وجه خودروی هیجان انگیزی نیست ولی یاریس GRMN با یک یاریس معمولی خیلی فرق دارد. اندکی عجیب است که یاریس GRMN با هاچبک های اسپرتی مانند فیستا ST و فولکس واگن پولو GTI رقابت می کند ولی به تعداد خیلی محدود تولید می شود و مجهز به موتور سوپرشارژ است. فقط 400 دستگاه از این خودرو برای بازار اروپا تولید می شود که حتی کمتر از تولید 500 دستگاه لافراری است!
اعضای کانال AutoTopNL موفق شدند به این خودروی سریع و ارزان قیمت دسترسی پیدا کنند و آن را محک بزنند تا توانایی های موتور 1.8 لیتری آن مشخص شود. این خودرو 212 اسب بخار قدرت و 250 نیوتن متر گشتاور تولید می کند که به چرخهای جلو منتقل می شود. یاریس GRMN مجهز به دیفرانسیل لغزش محدود Torsen و گیربکس 6 دنده دستی است. این خودرو تنها 1135 کیلوگرم وزن دارد و شتاب صفر تا صد اعلامی آن 6.4 ثانیه است. در این فیلم سیستم کنترل هرزگردی این خودرو را خاموش کردند و توانستند در مدت زمان اندکی بیش از 6.0 ثانیه به 100 کیلومتر در ساعت برسند که با تایم اعلامی 6.4 ثانیه هماهنگی دارد.
با اینکه در حال حاضر گرایش صنعت خودرو به تولید خودروهای کوچک 5 در است ولی یاریس GRMN فقط با اتاق 3 در تولید می شود. این خودرو توسط بخش Gazoo Racing تویوتا تقویت شده است. ارتفاع این خودرو 30 میلی متر پایینتر از یاریس معمولی و فنربندی آن 60 درصد سفت تر است. یاریس GRMN مجهز به رینگ های 17 اینچی هست و برای کاهش وزن فنربندی نشده، از دیسک ترمزهایی با کوچکترین سایز ممکن در آن استفاده شده است.
نکته منفی این خودرو این است که با وجود قیمت 26 هزار پوند قطعات پلاستیکی ارزان قیمتی در کابین آن به چشم می خورد. غربیلک فرمان یاریس GRMN از تویوتا GT86 به این خودرو منتقل شده است.
در این فیلم یاریس GRMN سرانجام به 230 کیلومتر در ساعت دست می یابد که برای رسیدن به این سرعت حدود 50 ثانیه زمان نیاز دارد البته باید توجه داشت که این خودرو یک محدودکننده الکترونیکی سرعت دارد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران