رکوردشکنی جگوار XE SV Project 8 در پیست لاگونا سکا در امریکا + فیلم

24 / شهریور / 1397 - 20:30
از قبل می دانستیم که جگوار XE SV Project 8 خودروی بسیار سریعی است اما این سوپر سدان انگلیسی به تازگی یک رکورد جدید به رزومه خود اضافه کرده است و سریعترین سدان تولید سری در پیست لاگونا سکا واقع در کالیفرنیا شناخته شده است. این خودرو با رانندگی Randy Pobst موفق شد یک دور این پیست را در مدت زمان 1 دقیقه و 37.54 ثانیه طی کند که یک ثانیه سریعتر از تایم کادیلاک CTS-V است. سال گذشته این سوپر سدان جگوار تایم 7 دقیقه و 21.23 ثانیه را در پیست نوربرگ رینگ آلمان ثبت کرد.
این خودرو که تهاجمی ترین و اسپرت ترین سدان جگوار است توسط بخش SVO جگوار (بخش عملیات خودرویی ویژه) ساخته شده است و مجهز به موتور 5.0 لیتری V8 سوپرشارژ با 592 اسب بخار قدرت و 700 نیوتن متر گشتاور است. قدرت این موتور از طریق گیربکس 8 دنده اتوماتیک به هر 4 چرخ منتقل می شود. این گیربکس 8 دنده می تواند در یک چشم بر هم زدن در عرض 200 میلی ثانیه دنده ها را تعویض کند. این خودرو 1745 کیلوگرم وزن دارد و شتاب صفر تا 60 مایل آن 3.3 ثانیه و حداکثر سرعت آن روی 320 کیلومتر در ساعت محدود شده است.
بخش SVO جگوار برای تولید این سدان، مهندسی و طراحی شاسی مدل استاندارد XE را از نو تغییر داد و آن را تقویت کرد که شامل فایروال جلو (قسمتی از بدنه خودرو که بین موتور و کابین قرار می گیرد و آنها را از هم جدا می کند) و سازه فرعی عقب است. در واقع خودرویی که در تصویر می بینید فقط درهای جلو و سقف آن با مدل های معمولی جگوار XE مشترک است! این خودرو در سرعت 299 کیلومتر در ساعت می تواند بیش از 122 کیلوگرم نیروی دانفورس تولید کند.
تولید این سدان اسپرت که به صورت دست ساز ساخته می شود به 300 دستگاه محدود شده است و قیمت آن در امریکا از 187.500 دلار شروع می شود. شاید این قیمت بالا به نظر برسد ولی جگوار XE SV Project 8 خودروی بسیار ارزشمندی است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران