نبرد دریفت بین مرسدس C63 S AMG و آلفارومئو جولیا QV در برنامه Fifth Gear + فیلم

29 / شهریور / 1397 - 20:30
بعد از یک وقفه طولانی سرانجام برنامه Fifth Gear بازگشته است و این بار سراغ یک نبرد فوق العاده رفته است! نبرد دریفت بین مرسدس بنز C63 S AMG و آلفارومئو جولیا QV.
دو چهره آشنای این برنامه تیف نیدل و جیسن پلاتو این دو سوپر سدان پرقدرت آلمانی و ایتالیایی را در برابر هم قرار می دهند تا مشخص شود کدام یک از آنها در آزمایش دریفت بهترین عملکرد را دارد.
خودروهای AMG مرسدس سابقه طولانی در قابلیت مانورپذیری بالا دارند فقط کافیست اندکی پدال گاز آنها را فشار دهید. آخرین نسل C63 نیز از این قاعده مستثنی نیست. افرادی که با این خودرو رانندگی کرده اند می دانند به محض فشردن پدال گاز تایرهای عقب آن دچار هرزگردی می شوند زیرا از یک موتور 4.0 لیتری V8 توربوشارژ نیرو می گیرد که 510 اسب بخار قدرت و 700 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. طبق گفته تیف نیدل در این فیلم، مرسدس C63 S AMG با کمترین تلاش از سوی راننده توانایی انجام دریفت های شگفت انگیزی را دارد. آزمایش دریفت نشان می دهد که وقتی خودرویی به مرز توانایی های خود نزدیک می شود عملکرد آن چگونه است.
آلفارومئو جولیا QV خودرویی با هندلینگ اندکی دقیق تر نسبت به مرسدس است. این سوپر سدان از یک موتور 2.9 لیتری V6 توربوشارژ با 510 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور نیرو می گیرد. بنابراین این خودرو از نظر قدرت در حد C63 S است ولی گشتاور آن 100 نیوتن متر کمتر است ولی یکی از برتری های عمده جولیا به مرسدس وزن کمتر آن است و در تست های مختلف مشخص شده است که جولیا حدود 100 کیلوگرم سبکتر است. البته گشتاور بالا و بالانس شاسی دو عامل عمده در دریفت های موفق هستند.
در این نبرد هر خودرو سه بار دریفت می زند و پس از آن سه داور به آنها امتیاز می دهند. هر چقدر دود بیشتری از تایرها بلند شود صحنه دریفت را زیباتر می کند.
آیا وزن کمتر آلفارومئو به قابلیت های آن در دریفت و دود کردن تایرها آسیب می زند؟ با تماشای فیلم به جواب این سوال می رسید.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران