درگ ابرقدرت های آلمانی؛ بی ام و M5 در برابر پورشه پانامرا توربو S هایبرید و مرسدس E63 S AMG + فیلم

31 / شهریور / 1397 - 20:30
نشریه Top Gear اخیرا سه خودروی 4 در پرقدرت آلمانی را در یک مسابقه درگ روبروی هم قرار داده است. خودروی اول بی ام و M5 با 600 اسب بخار قدرت و 750 نیوتن متر گشتاور، خودروی دوم مرسدس E63 S AMG با 612 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور و آخرین خودرو پورشه پانامرا Turbo S E-Hybrid Sport Turismo است که از پیشرانه هایبرید با 680 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور نیرو می گیرد. شتاب صفر تا صد اعلامی تمام این خودروها تقریبا یکسان و حدود 3.4 ثانیه است ولی اختلاف قابل توجهی از نظر وزنی بین آنها وجود دارد و M5 با اینکه ضعیفترین خودروی گروه است سبک ترین نیز هست. پورشه قویترین و سنگین ترین خودروی گروه است ولی به لطف موتور الکتریکی گشتاور بسیار خوبی هنگام استارت از صفر در اختیار دارد.
پانامرایی که در درگ حضور دارد از نوع اسپرت توریسمو است که از پانامرای سدان معمولی سنگینتر است. پانامرا تنها خودروی هایبرید این درگ است که پیشرانه آن ترکیبی از یک موتور بنزینی V8 توربوشارژ 4.0 لیتری (550 اسب بخار قدرت و 770 نیوتن متر گشتاور) و یک موتور الکتریکی با 136 اسب بخار قدرت و 400 نیوتن متر گشتاور است.
مرسدس و پورشه مجهز به گیربکس های پیشرفته تری نسبت به M5 هستند زیرا مرسدس از گیربکس 9 دنده اتوماتیک چند صفحه ای برخوردار است و پورشه مجهز به گیربکس دابل کلاچ 8 دنده است. ولی M5 برخلاف دو رقیب دیگر از یک گیربکس 8 دنده اتوماتیک سنتی با فناوری مبدل گشتاور استفاده می کند. هر سه خودرو مجهز به سیستم انتقال قدرت 4 چرخ محرک پیشرفته هستند که در لانچ از حالت سکون به آنها کمک می کند.
از نظر قیمتی مرسدس و بی ام و تقریبا هم قیمت هستند ولی پورشه با اختلاف قابل توجه حدود 50 هزار پوند از رقبای خود گرانتر است.
قبلا چندین درگ بین مرسدس E63 S و بی ام و M5 انجام شده است که در اکثر آنها M5 برنده بوده است ولی همیشه اختلاف ناچیزی بین آنها وجود داشته است. اکنون باید دید آیا پورشه با فناوری هایبرید می تواند حدود 2.4 تن وزن را جبران کند و از رقبای هم وطن خود پیشی بگیرد؟
نظرات
 
 
 
erfan 1397/6/31
در جایی که بی او و باید همگی ب احترامش سکوت کنند
  • سهند 1397/7/1
    هيچ وقت اين حرف رو نزن اينو هميشه بدون كه بنز از ب ام و يك قدم جلوتر هست
    اين درگ هم دليلي بر برتري نيست
  • JOHJO 1397/7/2
    و سهند جان تو هم اینو بدون که بنز و بی ام و هیچ وقت به پای پورشه نمیرسن
maxih 1397/7/1
بابا این M5 چشه پانامرا توربو هایبرید هم زد!!!!!!!!!! خسته شدیم ناموسن دیگه بسسسسه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران