فورد ماستنگ RTR کل مسیر 20 کیلومتری پیست نوربرگ رینگ را با دریفت طی کرد + فیلم

4 / مهر / 1397 - 20:30
نوربرگ رینگ کانون سرعت است ولی فورد و دریفتر معروف Vaughn Gittin JR جهنم سبز را به بهشت شخصی برای دریفت تبدیل کردند.
آنها در این رویداد دنبال ثبت تایم سریع نبودند و هدفشان فقط لذت بردن از دریفت بود. گیتین JR اولین راننده ای است که کل مسیر 20.7 کیلومتری نوربرگ رینگ را در حال دریفت طی می کند. خودرویی که او برای این کار انتخاب کرد فورد ماستنگ RTR دریفت بود که مجهز به موتور 5.0 لیتری V8 سوپرشارژ است که تا 900 اسب بخار قدرت تولید می کند.
فورد جزئیات زیادی درباره این رویداد منتشر نکرد اما به نظر می رسد تبدیل شدن به اولین کسی که چنین رکوردی را در جهنم سبز ثبت می کند برای گیتین کار ساده ای نبوده است زیرا سه مجموعه کامل تایر را از بین برده است! طبق گفته فورد دریفت زدن در نوربرگ رینگ ممنوع است گرچه رانندگان دیگر قبلا در بخش هایی از این پیست دریفت را تجربه کرده اند.
فورد زمان طی کردن یک دور پیست این خودرو با دریفت را اعلام نکرد ولی اشاره کرد که ماستنگ RTR به سرعت های فراتر از 240 کیلومتر در ساعت دست یافت و هنگامی که با دریفت وارد پیچ ها می شد به نهایت سرعت در دنده 6 رسید.
گیتین می گوید:
« دریفت زدن در نوربرگ رینگ سخت ترین چالش برای من است. برای خیلی ها سوال است که آیا چنین کاری ممکن است و اینکه آیا این خودرو و این راننده می توانند بدون اینکه آسیبی ببینند این کار را انجام دهند. از درون احساس می کردم باید این کار سخت را قبول کنم تا جواب این سوال ها مشخص شود. من آنطور که فکر می کردم با پیست نوربرگ رینگ آشنا نبودم. وقتی در حال دریفت زدن با چنین سرعت های بالایی هستید همه چیز در این پیست تغییر می کند. »
این خودرو برای ثبت این رکورد در مجموع 144.840 کیلومتر را طی کرده است. در حین فیلمبرداری از این صحنه دریفت یک پهپاد از بین رفت! 6 میکروفون داخل این خودرو جاسازی شد تا تمام صداهای بی نظیر این رویداد را ضبط کنند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران