آیا فورد GT تقویت شده با 1000 اسب بخار قدرت می تواند حریف مک لارن 720S استاندارد شود؟! + فیلم

8 / مهر / 1397 - 20:30
امروز شاهد یک درگ جالب بین دو سوپر اسپرت مطرح هستیم که یکی از آنها استاندارد و دیگری تقویت شده است. یکی از آنها فورد GT با تقویت سنگین است که توسط هفنر تیونینگ شده است. این خودروی امریکایی مجهز به موتور 5.4 لیتر V8 سوپرشارژ است که در حالت استاندارد 550 اسب بخار قدرت دارد ولی خودرویی که در این درگ حضور دارد از دو عدد توربوشارژر بهره می برد تا 1000 اسب بخار قدرت تولید کند و مجهز به گیربکس 6 دنده دستی است و مجموعا 1565 کیلوگرم وزن دارد.
فورد GT تقویت در برابر مک لارن 720S استاندارد قرار گرفته است که مجهز به موتور 4.0 لیتری V8 توئین توربو با 710 اسب بخار قدرت است. گیربکس مک لارن از نوع 7 دنده دابل کلاچ است و 1442 کیلوگرم وزن دارد که سبکتر از فورد است. هر دو خودرو دیفرانسیل عقب هستند.
در درگ های قبلی شاهد رقابت مک لارن 720S با انواع و اقسام خودروهای استاندارد و تقویت شده بودیم و از بازدهی بسیار بالای این خودرو حتی در برابر رقبای قویتر از خودش لذت بردیم! ولی این بار مک لارن در برابر یک هیولای 1000 اسبی قرار گرفته است که احتمال دارد شانس زیادی در برابر آن نداشته باشد.
این دو خودرو دو بار با هم رقابت می کنند و به علت خیس بودن زمین پیست از صفر شروع نمی کنند و در حال حرکت استارت می زنند. بار اول ابتدا فورد GT اندکی از مک لارن پیشی می گیرد ولی پس از چند ثانیه مک لارن به آن نزدیک می شود و تقریبا هر دو خودرو با هم از خط پایان عبور می کنند. البته به نظر می رسد راننده فورد GT اندکی زودتر از مک لارن پدال گاز را فشار می دهد.
در تست دوم ظاهرا فورد GT از مقداری آب در سطح پیست عبور می کند و اندکی دچار انحراف می شود و بلافاصله ترمز می کند.
قرار است این دو خودرو به زودی دوباره با هم رقابت کنند. با این حال با نگاهی به تست اول می توان پی برد که مک لارن با وجود قدرت بسیار کمتر همچنان عملکردی بسیار فراتر از حد انتظار از خود نشان می دهد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران