دستیابی به سرعت 333 کیلومتر در ساعت با پورشه 918 در هوای بارانی! + فیلم

10 / مهر / 1397 - 20:30
رانندگی هنگام باریدن باران کار امنی نیست زیرا حتی اگر باران در حد نم نم ببارد می تواند سطح زمین را خیس کند و چسبندگی بین تایر و آسفالت را به طور محسوسی کاهش دهد. با این حال مفهوم ایمنی در فرهنگ لغت پورشه 918 و راننده آن تعریف نشده است!
در یک آزمایش تایر در پیست آزمایشی Johnny Bohmer در فلوریدا، یک پورشه 918 اسپایدر سعی کرد تا در این مسیر 2.7 مایلی (4.3 کیلومتری) به حداکثر سرعت خود دست یابد. دسترسی به حداکثر سرعت برای پورشه 918 کار راحتی است زیرا این خودرو از یک موتور 4.6 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 600 اسب بخار و دو موتور الکتریکی که 282 اسب بخار قدرت اضافی تولید می کنند نیرو می گیرد. در مجموع قدرت پیشرانه هایبرید این خودرو 887 اسب بخار است.
البته در این تست شرایط به کلی فرق دارد و باران در حال باریدن است و سطح زمین را خیس کرده است. البته مشکلی اصلی افزایش مقاومت هوا به دلیل بارش باران است که در سرعت های بالا تاثیر منفی زیادی روی شتابگیری خودرو می گذارد. ولی ظاهرا راننده این پورشه تسلیم باران نشده است و همچنان سعی دارد این خودرو را به سرعت های بالا برساند.
این آزمایش در حالی شروع شد که هدف رسیدن به سرعت 217 مایل در ساعت (350 کیلومتر در ساعت) بود که حداکثر سرعت اعلامی سازنده است. با وجودی که پورشه 918 روی زمین خیس لانچ کرد ولی طوری به نظر می رسد که انگار خیس بودن زمین تاثیر زیادی روی آن نذاشته است و باز هم با کمترین هرزگردی حرکت خود را شروع می کند.
مسلما در چنین شرایطی هیچکس انتظار ندارد که این خودرو بتواند به حداکثر سرعت اعلامی خود دست یابد ولی با این حال 918 توانست به حداکثر سرعت 207 مایل در ساعت (333 کیلومتر در ساعت) دست یابد که با توجه به وضعیت هوا و شرایط تست رقم بسیار قابل توجهی است و اینطور که در فیلم به نظر می رسد تعادل خودرو در این سرعت بالا همچنان خوب است.
هدف از این فیلم نشان دادن قابلیت های پورشه 918 بود. به هیچ وجه سعی نکنید با خودروی خود در آب و هوای بارانی رکورد سرعت ثبت کنید!
نظرات
 
 
 
HY 1397/7/11
فکر کردین مثلا تصادف هم کنه چی میشه؟؟؟ سی بار ملق میزنه یه خط فقط میوفته رو ماشین!
حالا با پراید تو سرعت 40 کیلومتر تصادف کنی 2 تا ملق میزنه با آسفالت یکی میشه!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران