بازسازی شگفت انگیز یک ماشین اسباب بازی Hot Wheels از بین رفته! + فیلم

17 / مهر / 1397 - 20:30
امروز دنیای خودروهای اسباب بازی بسیار شبیه خودروهای واقعی است. تعدادی از سازندگان بر بازار خودروهای جدید حکمفرما هستند اما یک گروه رو به رشد از علاقه مندان نیز وجود دارند که علاقه فراوانی به اسباب بازی های کلاسیک از برندهای مشهور دارند. بازسازی اسباب بازی ها در میان طرفداران بسیار رایج است و حتی یک کانال اختصاصی در یوتیوب در مورد پروژه های بازسازی اسباب بازی های Hot Wheels و Matchbox وجود دارد.
در این کانال صدها فیلم درباره تمام انواع خودروهای اسباب بازی و مراحل بازسازی آنها وجود دارد. یکی از این پروژه ها مربوط به بازسازی کامارو مدل 1968 بود که غیرممکن به نظر می رسید و در این فیلم حتی یک بازسازی دشوارتر نمایش داده می شود که مربوط به یک Bye-Focal مدل 1971 از برند Hot Wheels است که کاملا فرسوده شده است.
با نگاهی به این اسباب بازی آثار فرسایش در اثر گذشت زمان در آن مشهود است. تمام شیشه های پلاستیکی و کاور پلاستیکی موتور آن شکسته است. سیستم تعلیق آن خراب شده است و تایرهای آن در موقعیت صحیح قرار ندارند. بازسازی این خودرو با صافکاری ملایم سقف با چکش شروع می شود و سپس رنگ آن کاملا سابیده می شود و بدنه آن به صورت آهن عریان در می آید. مرحله بعدی شاید ساده به نظر برسد ولی تمیز کردن محفظه موتور کار بسیار وقت گیر و خسته کننده ای است زیرا حفره ها و فرورفتگی های زیادی دارد که به مرور زمان داخل آنها پر از جرم شده است.
سپس قبل از اینکه 5 لایه رنگ روی آن زده شود، از پوشش محافظ گالوانیزه و پولیش عمیق کل بدنه برخوردار می شود.
خوشبختانه فروشگاه های آنلاینی وجود دارند که قطعات تولید مجدد برای پروژه های بازسازی اسباب بازی های Hot Wheels ارائه می دهند زیرا قطعات اصلی آنها دیگر موجود نیست. شیشه ها و کاور پلاستیکی این خودرو نیز از یکی از همین فروشگاه ها تامین شد.
مشاهده بازسازی این اسباب بازی کلاسیک و بازگرداندن شکوه و ابهت گذشته به آن به اندازه تماشای بازسازی کامل یک خودروی کلاسیک لذت بخش است. توجه به جزئیات در این بازسازی شگفت انگیز است. در پایان بد نیست بدانید که Hot Wheels یک شرکت امریکایی تولیدکننده اسباب بازی به روش ریخته گری است که در سال 1968 تاسیس شد.
نظرات
 
 
 
آرش 1397/7/20
جالب بود باز هم از این دست فیلم ها بگذارید . دوستانی که این صفحه و فیلم رو میبینند آیا تجربه ایی در این زمینه دارید ؟ لطفا برای دیگران بگین .

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران