تجربه رانندگی با KTM X-Bow R از زاویه دید راننده + فیلم

19 / مهر / 1397 - 20:30
کی تی ام X-Bow یک خودروی اسپرت بسیار سبک وزن و کوچک است که توسط موتورسیکلت ساز اتریشی KTM تولید شده است. KTM X-Bow اولین خودرو در بین محصولات این شرکت است و اولین بار در سال 2008 در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی شد.
مدل های اولیه این خودرو مجهز به موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ آئودی بودند که 240 اسب بخار قدرت در دور 5500 و 310 نیوتن متر گشتاور از دور 2000 تا 5500 تولید می کرد. شتاب صفر تا صد این مدل ها 3.9 ثانیه و حداکثر سرعت آنها 217 کیلومتر در ساعت بود.
در سال 2011 مدل R این خودرو معرفی شد که باز هم مجهز به موتور آئودی بود ولی قدرت آن با تقویت به 300 اسب بخار در دور 6400 افزایش یافته بود و گشتاور آن نیز به 420 نیوتن متر در دور 3200 رسیده بود. گیربکس این خودرو از نوع 6 دنده دستی است.
KTM در ابتدا قصد داشت سالیانه 500 دستگاه از این خودرو تولید کند ولی تولید آن را به 1000 دستگاه در سال افزایش داد. در این فیلم شاهد رانندگی با مدل R این خودرو هستیم که از دید راننده نمایش داده می شود. راننده فقط یک کلاه ایمنی بر سر دارد که از او محافظت می کند و اطراف او هیچ ستون یا شیشه ای وجود ندارد. این خودرو از این نظر بسیار شبیه Ariel Atom است.
یک مدل پر قدرت تر از این خودرو با نام RR نیز وجود دارد که از همان موتور قبلی ولی با قدرت 360 اسب بخار نیرو می گیرد. رانندگی با KTM X-Bow در خیابان های امریکا مجاز نیست. KTM دو مدل از این خودرو برای بازار امریکا ارائه می دهد که Comp R و Comp R 1st Edition نام دارند و قدرت آنها به ترتیب 330 و 350 اسب بخار است و هر دوی آنها فقط مخصوص رانندگی در پیست هستند.
تجربه رانندگی با این خودرو که در این فیلم نیز مشخص است بسیار هیجان انگیز است و تقریبا شبیه راندن یک سوپربایک است. حسی که KTM X-Bow به راننده القا می کند در بعضی خودروهای سریعتر از آن هم وجود ندارد زیرا حس شتابگیری زیادی به بدن راننده منتقل می کند و سریعتر از آنچه که واقعا هست به نظر می رسد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران