اولین درگ بی ام و M5 با پکیج کامپتیشن جدید در برابر مرسدس E63 S AMG + فیلم

27 / مهر / 1397 - 20:30
سدان های اسپرت در سال های اخیر به حدی سریع شده اند که اکنون عملکرد آنها به سطحی رسیده است که قبلا فقط مختص سوپر اسپرت های گران قیمت بود. اخیرا مدل کامپتیشن بی ام و M5 جدید برای آزمایش به دست نشریات رسمی و غیر رسمی و کانال های شخصی در یوتیوب رسیده است.
در این فیلم شاهد رقابت این خودرو با مرسدس E63 S AMG هستیم. این دو خودرو کابین های بسیار جادار و راحتی دارند و در کنار آن عملکرد بسیار شگفت انگیز نیز دارند. در فیلم های قبلی شاهد رقابت M5 معمولی با E63 S بودیم. مدل کامپتیشن M5 نسبت به مدل معمولی از 25 اسب بخار افزایش قدرت برخوردار شده است و اکنون 625 اسب بخار قدرت دارد ولی گشتاور آن همچنان 750 نیوتن متر است و تغییری نکرده است. این گشتاور مانند M5 معمولی توسط گیربکس 8 دنده اتوماتیک به هر 4 چرخ منتقل می شود.
مرسدس E63 S مجهز به موتوری با قدرت 612 اسب بخار، گشتاور 850 نیوتن متر و گیربکس 9 دنده اتوماتیک است. این راننده روسی تایم های شگفت انگیزی با M5 کامپتیشن ثبت کرد. شتاب 100 تا 200 کیلومتر در مدت زمان 6.7 ثانیه و 200 تا 250 کیلومتر در مدت زمان 6.6 ثانیه تایم های بسیار شگفت انگیزی هستند زیرا تایم 100 تا 200 کیلومتر این خودرو تقریبا با سوپر اسپرت های تمام عیاری مانند لامبورگینی اوراکان و پورشه 911 توربو S یکسان است.
شتاب صفر تا صدی که این راننده روسی با M5 کامپتیشن ثبت می کند 3.2 ثانیه است که 0.1 ثانیه سریعتر از تایم اعلامی 3.3 ثانیه از طرف بی ام و است. پس از تایم گیری نوبت به تست درگ با مرسدس E63 S AMG است. این درگ در یک اتوبان خلوت انجام شده است. در این تست که در حالت رولینگ (در حال حرکت) انجام می شود M5 کامپتیشن به راحتی از E63 S پیشی می گیرد و اختلاف بین این دو خودرو بیشتر از اختلاف ناچیز M5 معمولی با E63 S است.
فیلم این درگ یک بار از دید سرنشین M5 و بار دیگر از دید سرنشین مرسدس نمایش داده می شود. لازم به ذکر است که پکیج کامپتیشن M5 فقط در شتاب و قدرت خلاصه نمی شود بلکه تغییرات دیگری مانند سیستم تعلیق سفت تر و ارتفاع پایینتر به منظور بهبود هندلینگ را نیز در بر می گیرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران