درگ سوپر استیشن و سوپر اسپرت، مرسدس E63 S AMG در برابر جگوار F-Type SVR + فیلم

29 / مهر / 1397 - 20:30
اخیرا درگ های بی ربط ولی جالب زیاد شده است و این فیلم هم یکی از آنهاست. مرسدس E63 S AMG واگن و جگوار F-Type SVR هیچ وجه اشتراک خاصی با هم ندارند. با اینکه هر دوی آنها مجهز به موتورهای V8 و سیستم انتقال قدرت 4 چرخ محرک هستند ولی شباهت های آنها همینجا به اتمام می رسد.
جگوار اف تایپ یک خودروی کوپه اسپرت بسیار پرقدرت است و مرسدس E63 S واگن نیز یک استیشن با عملکرد بالا و مجهز به جدیدترین فناوری ها است. جگوار مجهز به موتور 5.0 لیتری V8 سوپرشارژ است که 575 اسب بخار قدرت و 700 نیوتن متر گشتاور تولید می کند در حالی که مرسدس مجهز به موتور 4.0 لیتری V8 توئین توربو است که 612 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.
مرسدس مجهز به گیربکس 9 دنده اتوماتیک، سیستم 4 چرخ محرک و سیستم لانچ کنترل است و شتاب صفر تا صد آن 3.5 ثانیه اعلام شده است. جگوار فاقد سیستم لانچ کنترل است ولی به لطف سیستم 4 چرخ محرک و گیربکس 8 دنده اتوماتیک می تواند در مدت زمان 3.7 ثانیه به 100 کیلومتر در ساعت برسد.
مرسدس حدود 2.1 تن وزن دارد، وزن جگوار نیز حدود 1.8 تن است. با توجه به اختلاف وزن زیادی که بین این دو خودرو وجود دارد نسبت نیرو به وزن جگوار بهتر از مرسدس است و روی کاغذ برنده درگ جگوار است. نشریه CarWow این دو خودرو را برای آزمایش به پیست برده است.
این آزمایش در سه مرحله انجام می شود. مرحله اول درگ ریس از حالت سکون است. در این تست برخلاف انتظار مرسدس با وجود وزن زیادی که دارد پا به پای جگوار حرکت می کند و در پایان با 0.1 ثانیه تایم بهتر از مسافت 400 متر عبور می کند. تست دوم تست شتاب در حال حرکت است. در این تست عملکرد و واکنش بهتر گیربکس و گشتاور بالاتر مرسدس باعث می شود به راحتی از جگوار پیشی بگیرد و با اختلاف آن را شکست دهد.
تست آخر تست ترمز است که در این تست باز هم در کمال تعجب استیشن واگن آلمانی برتر از کوپه اسپرت انگلیسی عمل می کند. نتیجه این آزمایش نشان می دهد که در دنیای امروز حتی با بعضی استیشن واگن ها هم نمی توان شوخی کرد و نباید فریب ابعاد بزرگ و وزن زیاد آنها را خورد!
نظرات
 
 
 
یه بنده خدا 1397/7/30
در ایران مساوی است با درگ پراید و پیکان

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران