اولین آزمایش شتابگیری با لامبورگینی اونتادور SVJ جدیدترین مدل لامبورگینی را ببینید + فیلم

1 / آبان / 1397 - 20:30
لامبورگینی اونتادور SVJ جدیدترین مدل لامبورگینی و شاید آخرین مدل تنفس طبیعی لامبورگینی باشد.
موتور 12 سیلندر اونتادور SVJ قویترین موتور 12 سیلندری است که تا به حال توسط این خودروساز ایتالیایی تولید شده است زیرا 770 اسب بخار قدرت و 720 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. شتاب صفر تا 100 این خودرو 2.8 ثانیه و صفر تا 200 کیلومتر آن 8.6 ثانیه است. اونتادور SVJ می تواند تا 350 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد و برای توقف کامل از سرعت 100 کیلومتر تنها به 30 متر مسافت نیاز دارد. این خودرو مجهز به سیستم LRS (سیستم فرمان پذیری چرخ های عقب) و تایرهای جدید پیرلی پی زیرو کورسا است که مخصوص اونتادور SVJ طراحی شده اند. وزن خشک اونتادور SVJ تنها 1525 کیلوگرم است و مهندسان لامبورگینی موفق شدند علاوه بر اینکه نیروی مقاومت هوا را تا 1 درصد کاهش دهند، نیروی دانفورس (نیروی عمودی رو به پایین) این خودرو را تا 40 درصد افزایش دهند.
البته اونتادور SVJ فقط در قدرت بالا خلاصه نمی شود. این سوپر اسپرت جدید از دومین نسل سیستم آیرودینامیک فعال لامبورگینی که ALA 2.0 نامیده می شود برخوردار است. این سیستم می تواند نیروی آیرودینامیک را تغییر دهد تا در شرایط مختلف رانندگی نیروی دانفورس بالا یا نیروی درگ (مقاومت در برابر عبور جریان هوا) پایین تولید شود. این سیستم که از تعدادی فلپ (دریچه) تشکیل شده است می تواند در کمتر از 500 میلی ثانیه فعال شود. وقتی این سیستم در قسمت جلوی خودرو غیرفعال باشد فلپ ها بسته هستند که به تولید نیروی دانفورس کمک می کند. وقتی این سیستم فعال باشد فلپ ها باز می شوند، نیروی درگ کاهش می یابد و شرایط بهینه ای برای دستیابی به بهترین شتاب و حداکثر سرعت ممکن فراهم می شود.
در این فیلم شتابگیری اونتادور SVJ از سرعت 0 تا 270 کیلومتر در ساعت را می بینید.
نظرات
 
 
 
محسن 1397/8/2
مکلارن 720 نابودش میکنه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران