تیزر معرفی مدل به روز شده آئودی R8 جدید مدل 2019 + فیلم

3 / آبان / 1397 - 20:30
مدل به روز شده آئودی R8 با ظاهر جذاب تر و قدرت بیشتر معرفی شده است. در ساخت این خودرو تا حد زیادی از مدل مسابقه ای R8 LMS GT3 الهام گرفته شده و از قطعات آن استفاده شده است. طبق گفته آئودی 50 درصد از قطعات R8 جدید با مدل مسابقه ای GT3 مشترک است.
آئودی R8 جدید از جلوپنجره شبکه ای عریض تر برخوردار شده است. سه قسمت فرورفته در بالای جلوپنجره وجود دارند که یادآور اولین مدل آئودی کوآترو هستند. این خودرو به صورت استاندارد مجهز به رینگ های 19 اینچی است ولی می توان رینگ های 20 اینچی با تایرهای میشلین جدید برای آن سفارش داد.
طبق گفته آئودی حالت های رانندگی در سطوح خشک، خیس و برفی به این خودرو اضافه شده است. تنظیمات سیستم فرمان R8 جدید از نو تنظیم شده است که باعث بهبود واکنش و عملکرد فرمان شده است. سیستم کنترل پایداری الکترونیکی این خودرو نیز مورد اصلاحات قرار گرفته است که باعث شده مسافت ترمز آن از 1.52 تا 5 متر کاهش یابد. میل موجگیر جلو از جنس پلاستیک تقویت شده با فیبرکربن حدود 2 کیلوگرم وزن خودرو را کاهش داده است.
آئودی R8 جدید همچنان مجهز به موتور 5.2 لیتری V10 تنفس طبیعی با دو قدرت مختلف است. مدل های R8 V10 و R8 V10 پلاس هنوز وجود دارند ولی اکنون مدل برتر R8 مدل V10 Performance است. آئودی قدرت های جدید این موتور را اعلام نکرده است ولی نشریه اتوکار می گوید که قدرت مدل پایه 562 اسب بخار و گشتاور آن 550 نیوتن متر است که بیانگر 30 اسب بخار افزایش قدرت و 10 نیوتن متر افزایش گشتاور است. این افزایش قدرت باعث شده تا شتاب 0 تا 60 مایل این خودرو 0.3 ثانیه کاهش یابد. قدرت مدل پرفورمنس 611 اسب بخار و گشتاور آن 565 نیوتن متر است که 5 نیوتن متر بیشتر از مدل V10 پلاس است. گفته می شود ایجاد اصلاحات در برنامه ECU و استفاده از سوپاپ های تیتانیومی جدید باعث ارتقای قدرت این موتور شده است.
پیش بینی می شود نسخه به روز شده R8 اوایل سال آینده وارد بازار اروپا شود و شاید سال 2020 وارد بازار امریکا شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران