درگ کامیون حمل زباله با پورشه کیمن را ببینید! + فیلم

7 / آبان / 1397 - 20:30
جنون روس ها پایانی ندارد! در این فیلم شاهد درگ یک کامیون قدیمی حمل زباله ZIL-130 تقویت شده با یک پورشه کیمن استاندارد هستیم!
در مورد کامیون موردنظر اطلاعات زیادی نداریم فقط طبق اطلاعات ویکی پدیا می دانیم که از سال 1966 تا سال 1994 تولید شده است. این کامیون موارد کاربرد بسیار گوناگونی داشته است که یکی از آنها پرتاب موشک بوده است! در مشخصات این کامیون ذکر شده که فاصله محوری آن 3800 میلی متر است ولی ظاهرا کامیونی که در فیلم حضور دارد فاصله محوری کوتاهتری دارد زیرا طول آن خیلی از پورشه بیشتر نیست. احتمالا فاصله محوری آن را کوتاهتر کرده اند!
موتور استاندارد این کامیون یک موتور 6.0 لیتری V8 دیزلی است که مسلما قدرت کافی برای در افتادن با یک پورشه کیمن را ندارد!
اکنون این سوال مطرح می شود که چه موتوری روی این کامیون 4.3 تنی نصب شده است که تا این حد سریع شده است؟ جریان از این قرار است که این کامیون مجهز به موتور یک بی ام و X5 M تصادفی چپ شده است که ظاهرا با مقداری تقویت قدرت آن را به 700 اسب بخار رسانده اند که به هر 4 چرخ منتقل می شود. حتی از غربیلک فرمان بی ام و در آن استفاده شده است!
البته به نظر می رسد قدرت واقعی آن بیش از این رقم باشد چون 700 اسب بخار برای چنین وزنی باز هم کم است! البته شاید این کامیون سبک سازی شده باشد زیرا ذکر شده است که کاپوت آن از جنس فایبرگلاس است شاید قسمت های دیگر آن نیز تعویض شده باشند.
باید تست درگ این کامیون با پورشه را ببینید تا باور کنید دروغی در کار نیست! این کامیون تقریبا به راحتی پورشه را شکست می دهد! این کامیون با خودروهای دیگری مانند فورد ماستنگ و بی ام و M2 هم درگ انجام داده و آنها را نیز شکست داده است!
تصور کنید روزی سوار یک پورشه هستید و یک کامیون حمل زباله پشت سر شما چراغ می زند! قطعا این حرکت باعث خنده شما می شود ولی وقتی کنار می کشید و پدال را تا انتها فشار می دهید شاهد عقب افتادن از کامیون هستید! با مشاهده چنین صحنه ای چه حسی به شما دست می دهد؟!
نظرات
 
 
 
ایرانی 1397/8/7
حس کسی که پراید چهل تومنی سوار میشه. ولی حقوقش از زمانی که پراید ۱۵ تومن بوده فرقی نکرده.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران