آزمون تصادف مزدا 6 جدید توسط موسسه Euro NCAP را ببینید + فیلم

9 / آبان / 1397 - 20:30
نسل سوم مزدا 6 در سال 2012 معرفی شد. این خودرو فقط با دو اتاق 4 در سدان و 5 در استیشن ساخته می شود. این خودرو بر اساس پلتفرم GJ/GL مزدا ساخته می شود. مزدا 6 جدید نیز مانند دیگر مدل های مزدا مجهز به موتورهای اسکای اکتیو است که دارای فناوری کاهش مصرف سوخت هستند. دو موتور بنزینی 4 سیلندر با حجم های 2.0 و 2.5 لیتر و یک موتور دیزلی با حجم 2.2 لیتر (با قدرت های مختلف) نیروی محرکه نسل سوم مزدا 6 را تشکیل می دهند. در موتورهای بنزینی تراکم به 14 به یک رسیده است که در بازار امریکا به علت اکتان پایینتر سوخت به 13 کاهش یافته است و تراکم موتور دیزل نسبت به موتورهای دیزل عادی کاهش یافته است که به گفته مزدا باعث کاهش مصرف سوخت شده است.
مزدا 6 در سال 2018 فیس لیفت شد و از ظاهر زیباتر و اسپرت تری برخوردار شد ولی مهم ترین تغییر در این فیس لیفت ظاهر خودرو نیست بلکه اضافه شدن موتور 2.5 لیتری توربوشارژ به خانواده موتورهای مزدا 6 است که کمبود آن شدیدا احساس می شد زیرا تا قبل از معرفی این موتور، قویترین موتوری که روی اتاق مزدا 6 نصب می شد 2.5 لیتری تنفس طبیعی با 187 اسب بخار قدرت بود که به هیچ وجه توانایی رقابت با موتورهای توربوشارژ رقیب را نداشت و نشریات در تست های خود از کمبود گشتاور آن گله داشتند. این موتور توربوشارژ جدید که از مدل CX-9 به مزدا 6 منتقل شده 250 اسب بخار قدرت و 420 نیوتن متر گشتاور در دور 2000 تولید می کند و بسیار قویتر از موتور قبلی است. البته این قدرت و گشتاور در صورت استفاده از بنزین با اکتان 93 حاصل می شود و اگر از بنزین معمولی با اکتان 87 استفاده کنید قدرت این موتور به 227 اسب بخار کاهش می یابد. متاسفانه این موتور تنها با گیربکس اتوماتیک ارائه می شود و خریدارانی که به گیربکس دنده دستی علاقه دارند چاره ای ندارند جز اینکه مزدا 6 را با موتور 2.5 لیتری تنفس طبیعی انتخاب کنند!
در این فیلم آزمایش تصادف جدیدترین سدان متوسط مزدا را می بینید.
نظرات
 
 
 
آرمین 1397/8/10
عالی عالی عالی
علی 1397/8/10
و باز هم مزدا

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران