آزمایش توانایی های آفرودی میتسوبیشی اوتلندر PHEV در مسیرهای شنی + فیلم

11 / آبان / 1397 - 20:30
میتسوبیشی اوتلندر یک کراس اوور سایز متوسط است که اولین بار در سال 2001 توسط این شرکت معرفی شد. نسل سوم این خودرو در ایران حضور دارد که در سال 2012 معرفی شد و نسخه فیس لیفت آن در سال 2015 وارد بازار شد. اوتلندر بر اساس پلتفرم GF میتسوبیشی ساخته شده است. به خاطر استفاده گسترده از فولاد با مقاومت کشسانی بالا، وزن نسل سوم اوتلندر 90 کیلوگرم نسبت به نسل قبلی کاهش یافته است.
ضریب آیرودینامیک نسل سوم اوتلندر به 0.33 رسیده که باعث کاهش مصرف سوخت شده است. سیستم تعلیق اوتلندر در جلو از نوع مک فرسون با میله تعادل و در عقب از نوع چند عضوی با میله تعادل است. اوتلندر از امکانات ایمنی متنوعی مانند سیستم اخطار خروج از لاین و سیستم پیشگیری تصادف از جلو برخوردار است و موفق به دریافت امتیاز برتر ایمنی از سوی موسسه بیمه و ایمنی بزرگراه های امریکا شده است.
اوتلندر PHEV با موتورهای مختلفی از جمله 2.0، 2.4 و 3.0 لیتری بنزینی و 2.2 لیتری توربودیزل در بازار عرضه شده است. نسخه 2.4 لیتری بنزینی آن مدتی در ایران به فروش رسیده است و اخیرا نسخه پلاگین هایبرید آن که PHEV نامیده می شود نیز وارد کشورمان شده است.
نسخه PHEV اوتلندر مجهز به یک موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری با قدرت 121 اسب بخار و گشتاور 190 نیوتن متر و دو موتور الکتریکی در هر یک از محورها است که قدرت هر کدام از آنها 82 اسب بخار است. این خودرو در مجموع 203 اسب بخار قدرت دارد و مجهز به باتری لیتیوم یون 300 ولتی با ظرفیت 12 کیلووات ساعت است و برد حرکتی آن در حالت تمام الکتریکی حدود 50 کیلومتر است.
جالب ترین ویژگی این خودرو سیستم 4 چرخ محرک دو موتوره آن است که S-AWC نامیده می شود و به معنای کنترل عالی هر 4 چرخ است. سیستم فعال سنجش سرعت زاویه ای حول محور قائم و سیستم توزیع متغیر گشتاور و نیروی ترمز به صورت مستقل برای هر چرخ، کنترل خوبی را حتی در یک مسیر پوشیده از برف برای این خودرو ایجاد می کنند. این سیستم با کنترل میزان گشتاور و نیروی ترمز در هر چرخ، تعادل خودرو را به بهترین نحو ممکن حفظ می کند.
در این فیلم شاهد بررسی قابلیت های آفرودی این خودرو در مسیرهای شنی در حالت های مختلف (فعال یا غیر فعال بودن قفل دیفرانسیل، روشن یا خاموش بودن سیستم کنترل هرزگردی) هستیم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران