شتابگیری و حداکثر سرعت مزدا MX-5 میاتا با موتور جدید را ببینید + فیلم

15 / آبان / 1397 - 20:30
مزدا میاتا MX-5 اسپرت ترین خودرویی است که مزدا در حال حاضر تولید می کند و یکی از محبوب ترین رودسترهای اسپرت کوچک جهان نیز محسوب می شود. نسل جدید این خودرو با کد ND شناخته می شود که چند سالی از تولید آن می گذرد. نسخه های اولیه مجهز به موتور 2.0 لیتری با قدرت 160 اسب بخار بودند ولی اخیرا مزدا قدرت این موتور را ارتقا داده است.
قدرت با 24 اسب بخار افزایش به 184 اسب بخار و گشتاور با 5 نیوتن متر افزایش به 205 نیوتن متر می رسد. مزدا با مجموعه ای از قطعات ارتقا یافته در این موتور مانند پیستون های فوق سبک، شاتون های سبک تر و یک میل لنگ جدید قدرت بیشتری از آن استخراج کرده است. این موتور از ورودی هوا و مجاری خروج دود بزرگتر، میل سوپاپ با لیفت بالا (باز شدن بیشتر سوپاپ ها و ورود هوای بیشتر به موتور) و دریچه گاز جدید برخوردار شده است. میاتا 2019 برای مهار این قدرت اضافه و کاهش سر و صدا و لرزش از یک فلایویل با جرم دوگانه برخوردار شده است که متاسفانه سنگین تر و پیچیده تر از فلایویل مدل فعلی میاتا است.
از دیگر تغییرات می توان به دوربین دید عقب و سیستم هوشمند مزدا در مورد پشتیبانی از ترمزگیری در شهر اشاره کرد. این سیستم اگر خطر تصادف را شناسایی کند در سرعت های پایین سیستم ترمز را آماده می کند بنابراین اگر راننده در چنین شرایطی ترمز کند ترمزها با حداکثر قدرت خودرو را متوقف می سازند. با این حال اگر راننده در ترمزگیری مداخله نکند این سیستم علاوه بر فعال کردن ترمزها قدرت موتور را نیز کاهش می دهد به این امید که از تصادف جلوگیری شود یا شدت تصادف کمتر شود.
مزدا میاتا با موتور قبلی که 160 اسب بخار قدرت داشت نیز خودروی کندی نبود زیرا وزن این خودرو بسیار سبک است و اندکی بیش از 1 تن وزن دارد. با توجه به اینکه این خودرو مخصوص طرفداران خودروهای اسپرت سنتی ساخته شده است با گیربکس 6 دنده دستی عرضه می شود. شتاب اولیه مزدا MX-5 با موتور قبلی بهتر از تویوتا GT86 بود ولی در شتاب ثانویه حریف تویوتا نبود. اکنون به نظر می رسد با 24 اسب بخار افزایش قدرت، MX-5 جدید بتواند در سرعت های بالا نیز به راحتی با GT86 رقابت کند.
در این فیلم شتابگیری MX-5 مدل 2019 با موتور جدید از حالت سکون تا سرعت 240 کیلومتر در ساعت را مشاهده می کنید.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران