نبرد مک لارن 570S و پورشه 911 GT3 در پیست + فیلم

18 / آبان / 1397 - 20:30
پورشه 911 GT3 مدت طولانی به عنوان معیار سنجش خودروهای اسپرت در پیست مطرح بوده است زیرا تقریبا هیچ یک از رقبای آن نتوانسته اند در زمینه رکورد دور پیست و لذت رانندگی آن را شکست دهند.
با این حال مک لارن 570S که مدل ارزان قیمت مک لارن است به خاطر اینکه با قیمتی ارزان تر از اکثر سوپر اسپرت ها تجربه رانندگی واقعی با یک سوپر اسپرت را ارائه می دهد مورد تحسین قرار گرفته است. مک لارن اخیرا مدل Track Pack این خودرو را نیز معرفی کرده است که مخصوص افرادی است که مدام با خودروی خود در پیست رانندگی می کنند. در این مدل از صندلی های مسابقه ای از جنس فیبرکربن استفاده شده که 25 کیلوگرم سبکتر از صندلی های معمولی مدل 570S هستند، از اسپویلر عقب بلندتر استفاده شده که نیروی دانفورس بیشتری تولید می کند، رینگ های آلیاژی سبک وزن در این خودرو نصب شده و مجهز به سیستم اگزوز اسپرت با جریان خروجی بهتر است.
شاید این تغییرات خیلی مهم به نظر نرسند ولی طبق برآورد مک لارن، مدل 570S با این پکیج در اکثر پیست ها حدود نیم تا 1 ثانیه از 570S معمولی سریعتر است. قیمت پورشه GT3 بسیار ارزان تر از مک لارن است زیرا اگر از آپشن های اضافی چشم پوشی کنید 48 هزار پوند ارزان تر از 570S Track Pack است. قیمت پایه مک لارن 159.750 دلار است.
پورشه GT3 نه تنها ارزان تر از مک لارن است بلکه مجهز به موتور فوق العاده 4.0 لیتری 6 سیلندر باکسر تنفس طبیعی است که تا 9000 دور در دقیقه دور می گیرد و شاسی آن توسط بخش GT پورشه به نحوی عالی تنظیم شده است. مک لارن 570S به لطف موتور توئین توربوی V8 در شتابگیری در مسیر مستقیم به پورشه برتری دارد زیرا گشتاور بسیار بیشتری تولید می کند ولی آیا در پیست نیز سریعتر از پورشه است؟ با دیدن این فیلم به جواب این سوال می رسید.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران