رقصیدن مرسدس GLE به کمک سیستم E-Active را ببینید! + فیلم

22 / آبان / 1397 - 20:30
مرسدس به دنبال موفقیت نسل اول مرسدس GLE نسل دوم آن را برای سال 2020 معرفی کرده است.
مرسدس ادعا می کند که GLE جدید آیرودینامیک ترین خودرو در کلاس خودش است زیرا ضریب آیرودینامیک آن 0.29 است که در مدل قبلی 0.32 بود. این SUV با وجود اینکه شکل آیرودینامیک تری دارد، از مدل قبلی بزرگتر است زیرا فاصله محوری آن با 80 میلی متر افزایش به 2995 میلی متر رسیده است. این فاصله محوری بیشتر باعث شده تا فضای پا و سر برای سرنشینان عقب به ترتیب 69 و 33 میلی متر افزایش یابد.
در حال حاضر تنها مدل GLE که مرسدس مشخصات فنی پیشرانه آن را ارائه می کند مدل GLE450 4Matic است که مجهز به موتور 3.0 لیتری 6 سیلندر خطی توربوشارژ و سیستم هایبرید ملایم است. این موتور بنزینی 362 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن متر گشتاور تولید می کند و موتور الکتریکی می تواند 21 اسب بخار و 250 نیوتن متر گشتاور اضافه تولید کند. قدرت این پیشرانه از طریق گیربکس 9 دنده اتوماتیک به چرخ ها منتقل می شود. مصرف سوخت ترکیبی این مدل بین 8.3 تا 9.6 لیتر در 100 کیلومتر و تولید دی اکسید کربن آن از 190 تا 220 گرم در هر کیلومتر متغیر است.
نسل دوم مرسدس GLE مجهز به جدیدترین سیستم های ایمنی فعال مرسدس است از قبیل یک سیستم که رانندگی در ترافیک را بسیار آسان تر می کند. به عنوان مثال، سیستم کنترل فاصله با خودروی جلویی که جدیدا برای این خودرو ارائه می شود پیوسته اطلاعات زنده ترافیکی را تحت نظر دارد و اگر در ادامه مسیر ترافیک سنگینی را شناسایی کند برای احتیاط و پیشگیری از خطر، سرعت خودرو را به حدود 100 کیلومتر در ساعت کاهش می دهد. با این سرعت، اگر ناگهان خودروهای جلویی توقف کنند سنسورهای درونی خودرو می توانند با سرعت کافی واکنش نشان دهند و سرعت خودرو را کاهش دهند.
برای اینکه GLE جدید سواری نرمتری داشته باشد می توان سیستم جدید کنترل فعال بدنه E-Active را برای آن سفارش داد. این سیستم از برق 48 ولت استفاده می کند تا میزان سفتی ضربه گیرها در سیستم تعلیق بادی را به صورت جداگانه برای هر چرخ تنظیم کند. اگر در مسیرهای آفرودی گیر کنید، این سیستم می تواند ارتفاع خودرو را افزایش یا کاهش دهد که طبق گفته مرسدس باعث می شود فشاری که تایرها به سطح زمین وارد می کنند تغییر کند و چسبندگی خودرو بهبود یابد.
یکی از جالب ترین ویژگی های این خودرو این است که به لطف سیستم E-Active حتی قابلیت رقصیدن نیز دارد! در این فیلم رقصیدن مرسدس GLE را می بینید! در واقع GLE با این حرکت می تواند هنگامی که در آفرود گیر می افتد خودش را آزاد کند!
نظرات
 
 
 
مهمان 1397/8/23
پراید 😁
Pouya 1397/8/23
پنوماتیک از نوع مرسدس بنز.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران