تبلیغ لکسوس به دست هوش مصنوعی؛ تیزری خلاقانه با هوش فراانسانی + فیلم

1 / آذر / 1397 - 10:00
هوش مصنوعی این روزها جای خود را در گوشه و کنار زندگی ما باز کرده و روز به روز نقش پر رنگ تری را به عهده می گیرد. هر چه که زمان می گذرد هوش مصنوعی بیشتر وارد جزئیات زندگی ما شده و بسیاری معتقد اند که در آینده سبب خودکارسازی بسیاری از مشاغل و بیکار شدن میلیون ها انسان می شود.
این روزها شرکت لکسوس نیز در جدیدترین آگهی تبلیغاتی تلویزیونی مخصوص یکی از خودروهای خود از هوش مصنوعی استفاده کرده و تولید آن را به هوش مصنوعی ابررایانه واتسون شرکت آی بی ام سپرده است.
متن این آگهی تبلیغاتی توسط ابررایانه واتسون نوشته شده و برای طراحی محتوای آن نیز از داده های موجود در مجموعه ای از تبلیغات بازرگانی سال های گذشته استفاده شده است. ملاک برای انتخاب آگهی های تبلیغاتی سال گذشته دریافت جوایز برتر مربوط به حوزه آگهی بوده و آگهی های انتخاب شده اند که بیشترین واکنش احساسی مخاطبان را برانگیخته بودند.
به عنوان نمونه آگهی هایی که هوش مصنوعی برای طراحی تبلیغ تلویزیونی خود از آن استفاده کرده است محتواهایی بوده اند که در 15 سال گذشته به علت خلاقیت فراوان برنده جایزه بین المللی شیر طلایی فستیوال کن شده بودند. الگوریتم های هوشمند ابررایانه آی بی ام نیز اطلاعات لازم برای طراحی اشیا، موقعیت ها، اقدامات و غیره را به این آگهی بازرگانی افزودند.
برای دریافت اطلاعات مربوط به واکنش های عاطفی نیز از اپلیکیشن هوشمند MindX که در دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا ابداع شده، استفاده شده است. این برنامه بعد از مشاهده واکنش های تعدادی بیننده به تبلیغات متنوع تلویزیونی خودروهای مختلف می تواند سرنخ های عاطفی مورد نیاز را جمع آوری کند و بر اساس آن برای طراحی تصاویر، موقعیت ها، اصوات و غیره به گونه ای همدلی و همراهی مخاطب را برانگیزند، تصمیم گیری کند.
در نهایت متن کامل این آگهی تلویزیونی که با جزئیات کامل توسط هوش مصنوعی طراحی شده بود، برای ساخت در اختیار یک گروه کارگردانی قرار گرفت.
نظرات
 
 
 
هومن 1397/9/1
خیلی جالب بود مرسی
محمد 1397/9/2
لکسوس یعنی نهایت کیفیت و هماهنگی ، ژاپن یعنی عملکرد نه حرف و خالی بندی

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران