سیستم خودران تسلا حادثه آفرید؛ مشکلات مرگبار تکنولوژی جدید + فیلم تصادف

14 / خرداد / 1399 - 15:00
تسلا از جمله کمپانی های خودروسازی است که سیستم رانندگی خودکار خود موسوم به اتوپایلوت را بر روی محصولات خویش قرار داده و خودروهای تولیدی آن یک رانندگی نیمه خودکار را برای راننده و سرنشینان خود فراهم می کنند. اما این سیستم کاملا ایمن نبوده و هرازچندگاهی خبر از تصادفات آن بر اساس خطاهای جدی و خطرساز به گوش می رسد.
به تازگی ویدیویی از تصادف یک دستگاه تسلا مدل 3 در اتوبانی در تایوان به سوژه‌ پربیننده شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. اینبار نه سامانه ترمز اضطراری عملکرد درستی از خود نشان داده و نه سیستم خودران تسلا مانع سر راه خودرو را تشخیص داده است.
البته تسلا همواره اتوپایلوت را یک سامانه کمکی راننده توصیف می‌کند و تاکید دارد این سامانه قابلیت هدایت کاملا خودکار اتومبیل را ندارد. از این رو مالکین محصولات مختلف تسلا هنگام فعال بودن اتوپایلوت باید هر لحظه آماده نشان دادن واکنش‌های سریع باشند.
در ویدئو منتشر شده راننده در لحظه آخر اقدام به ترمزگیری می کند اما موفق به توقف خودرو به صورت کامل نشده و تصادف رخ می دهد. با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر این ویدئو:
نظرات
 
 
 
مصطفی مشایخ 1399/3/14
سلام،چقدر مردمانشان راحت و بی احساس از کنار اون کامیونی که کامل چپ کرده و نصف جاده رو گرفته رد می شوند از و حتی یک مثلث خطر هم نیست.از پلیس و خودروی امدادی هم خبری نیست ،از تمام این ها گذشته فکر می کنم راننده خواب بوده کلا.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران