تفاوت تکنولوژی ژاپن و کره؛ مقایسه‌ سیستم چهارچرخ محرک کیا اسپورتج و نیسان قشقایی + فیلم

25 / دی / 1396 - 20:30
کیا اسپورتیج و نیسان قشقایی هر دو خودروهای کراس اوور کوچکی هستند که اکثر خریداران آنها را افردای تشکیل می دهند که به ندرت با خودروی خود به دل طبیعت می زنند. با این وجود اما هر دوی این خودروها در نسخه های 4 چرخ محرک نیز به بازار عرضه می شوند.
اما سیستم های انتقال نیروی این دو خودرو کاملا متفاوت با آنچه است که در یک اس یو وی تمام عیار همانند میتسوبیشی پاجرو می بینیم. کراس اوورهای چون قشقایی و اسپورتج در رانندگی عادی دیفرانسیل جلو هستند و اصلا نوع طراحی سیستم انقال قدرت آن‌ها نیز به گونه ای است که بیشتر قدرت موتور به محور جلو منتقل شود. با این وجود این خودرو ها دارای کلید Lock نیز هستند که انتقال نیرو را به شکل 50/50 بین محورهای جلو و عقب تقسیم می کند. در حالت عادی اما سیستم در وضعیت اتوماتیک قرار دارد و اگر تشخیص دهد که چرخ های جلو چسبندگی کافی ندارند نیرو را به چرخ های عقبی انتقال می دهد.
اما در تستی که در ادامه مشاهده می کنید با استفاده از رولر سعی شده است تا عملکرد و سرعت پاسخ گویی سیستم چهارچرخ این خودرو سنجیده شود. در این تست رولرها در حالت های مختلف در زیر چرخ های جلو و عقب و یا چرخ های یک سمت قرار می گیرند تا شرایط کمبود چسبندگی را شبیه سازی کنند. همچنین تمامی حالت ها در هر دو وضعیت اتوماتیک و قفل خودروها سنجیده می شود. همانطور که مشاهده خواهید کرد دو خودرو عملکردی بسیار نزدیک دارند اما در هنگامی که رولر ها به شکل ضربدری در زیر خودروها هستند کیا اسپورتج در حالت اتوماتیک نمی تواند حرکت کند.
در ادامه برای دیدن این تست به صورت کامل ویدیوی زیر را می توانید تماشا کنید. در ضمن برای دیدن جزییات بهتر حتما فیلم را به صورت فول اسکرین تماشا کنید.
نظرات
 
 
 

بابک

1396/10/25
اینجاست که قابلیتهای کاربردی ماشین ، بسیار ارزشمندتر از هزار تا آپشن پر زرق و برق و دل خوش کُنَکْ هست.
تجربه ی غنی ژاپن 👍👏👏👏👏👍

محمد

1396/10/25
فقط ژاپن و دیگر هیچ 🇯🇵🇯🇵🇯🇵👊👊👊
  • سان مارتینک

    1396/10/26
    اشغالهای کره ای مثل سرطان میمونن باید از شرشون خلاص شد
    شدیم موش ازمایشگاهی صنعت بی کیفیت و نوپای اسباب بازی های بی اصالت کره ای

Amin

1396/10/26
خودروهای چین و کره وقتی ارزش دارن که با قیمت پایین عرضه بشن والا همه میدونند که پیش ژاپن زباله ای بیش نیستند
حیف پول به لگن های کره ای

navid

1396/10/26
رانندگان محترم خودرو های کره ای اینجور مواقع گرم کن فرمان و صندلی روشن کنن و از سقف پاناروما به اسمان نگاه کنن و توبه کنند برای اینکه به تکنولوژی ژاپن شک کردند و بر آن شرک ورزیدن.
باشد که رحمت خداوند شامل حالشان شود و از عذاب خودروی کره ای رهایی یابند.
آمین

کامران

1396/10/26
نمایش فیلم اشکال دارد. احتمالا دریت آپلود نشده.

محمد

1396/10/26
خیلی جالب بود آفرین
طناب کشی هاتونم جالبه
ازاینا بیشتر بزارین

Sina

1396/10/26
خخخخ و باز هم دهن کره ای باز ها بسته شد، بابا کره ای هارو باید با چینی ها مقایسه کرد، کره اصلا در حد ژاپن نیست که میان مقایسشون میکنن، هنوز هم در حد حد همون کلمه اسباب بازی هستن

mahdi

1396/10/26
الان باز یه عده ای میان میگن:
فاصله بین کره و ژاپن کم شده !!!

ali

1396/10/26
این فرق خودرو ساز و اسباب بازی ساز هستش.الان بعضی از دوستان میان میگن همسایه ما یکی از این اسباب بازی داره n هزار کیلومتر هم کار کرده هنوز آخ هم نگفته.!؟! فقط دوست دارم زمان رفتن یا نیاز داشتن به تعمییر سرویس و ... همون خودرورو با نمونه ژاپنی یا یک خودرو ساز واقعی مقایسه کنید؟!؟

zak_2012

1396/10/27
من با دیدن این نشانه و نشانه های دیگر بسیاری که هیی سعی در نادیده گرفتن و توجیه شون داشتم همیشه ... بلاخره توبه کردم و راه راست پیشه کردم و غرور بیجا و کره ای پرستیدنم رو که از نشستن پای سریال جومونگ در من شعله ور شده بود رو کنار گذاشتم بلاخره !! قبول دارم اشغال کره ای هس دیگه شما بزرگی کن و ببخش