درگ نیسان GT-R و هوندا NSX (نبرد سوپراسپرت های ژاپنی)

22 / بهمن / 1396 - 08:30
نیسان GT-R R35 از زمانی که معرفی شد (سال 2008) تاکنون سلطان سوپراسپرت های ژاپنی بوده است و به جز لکسوس LFA هیچ رقیب هموطن دیگری نداشته است. این خودرو به خاطر سیستم 4 چرخ محرک پیشرفته و گشتاور خوبی که دارد یکی از سریعترین خودروها در رنج قیمتی خودش است. از سال 2016 به بعد قدرت GT-R افزایش یافته و به 570 اسب بخار رسیده است.
اخیرا شرکت هوندا بعد از سال ها مدل رویایی NSX را دوباره احیا کرد و نسل جدید آن را با دو موتور الکتریکی و یک موتور بنزینی رونمایی کرد. مجموع قدرت هر سه موتور NSX جدید 581 اسب بخار است و از ویژگی های بارز این خودروی هایبرید این است که به لطف موتورهای الکتریکی گشتاور خود را به صورت آنی و لحظه ای ارائه می دهد و می تواند تاخیر توربوی موتور بنزینی را خنثی کند.
اکنون NSX جدید رقیب جدی و هموطن GT-R محسوب می شود. این دو خودرو تا حدودی با یکدیگر شباهت دارند. هر دو از قدرت تقریبا یکسان و سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک پیشرفته بهره می برند. از تفاوت های آنها می توان به وزن بیشتر NSX، گیربکس 9 دنده هوندا در برایر گیربکس 6 دنده نیسان و قیمت بیشتر هوندا اشاره کرد. شکی وجود ندارد که هوندا به لطف سیستم هایبرید و 3 دنده اضافه خودروی بسیار کم مصرف تری نیز هست.
در این فیلم یک درگ رسمی بین نمونه های استاندارد این دو خودرو را خواهید دید. در این فیلم علاوه بر تست شتاب از حالت سکون، تست رولینگ (استارت در حال حرکت) نیز انجام می شود که معیار مهم تری برای مقایسه شتاب دو خودرو در شرایط رانندگی واقعی است. در آخر فیلم تست ترمز نیز انجام می شود.
نظرات