با کوچکترین خودروی جهان و نحوه ساخت آن آشنا شوید!

30 / بهمن / 1396 - 08:30
Peel P50 یک خودروی کوچک سه چرخه است که ابتدا از سال 1962 تا 1965 توسط شرکت مهندسی Peel در جزیره من ساخته شد. رکورد کوچکترین خودرویی که تا به حال ساخته شده است در سال 2010 توسط این خودرو در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. این خودرو دنده عقب نداشت بلکه یک دستگیره در قسمت عقب داشت که با استفاده از آن در صورت لزوم امکان جا به جا کردن این خودروی بسیار سبک وجود داشت.
در تبلیغ این خودروی شهری در دهه 1960 ذکر شده بود که یک فرد بالغ می تواند همراه با یک کیف مخصوص خرید داخل آن بنشیند. P50 فقط در سمت چپ یک در داشت و تجهیزات آن شامل یک برف پاک کن و یک چراغ جلو بود. این شرکت 50 نمونه از P50 ساخت و طبق اطلاعات موجود فقط 27 دستگاه از آن هنوز وجود دارند.
در سال 2010 شرکت مهندسی Peel در انگلستان تولید مجدد P50 را آغاز کرد. این خودروی جدید از نمای خارجی بسیار شبیه نمونه اصلی است ولی تفاوت های فنی در سیستم تعلیق، فرمان و سیستم انتقال قدرت آن وجود دارد و یک دنده عقب واقعی که کار می کند دارد. این خودرو با یک موتور بنزینی چهار زمانه با حجم 49 سی سی و یک موتور برقی تولید می شود که حداکثر سرعت هر دو مدل آن 45 کیلومتر در ساعت است.
نظرات
 
 
 
علی ز 1396/11/30
خوبه به درد ایران میخوره بجا پراید گزینه خوبیه
  • اسپورت 1396/11/30
    بعد آنوقت اگه بیاد جای پراید خانواده ها رو باربندش بشینن؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران