تیزر تبلیغاتی جذاب پورشه 911 GT3-RS جدید

3 / اسفند / 1396 - 20:30
پورشه چندی پیش مدل فیس لیفت 911 GT3-RS نسل 991 را معرفی کرد. با توجه به مشخصات این خودرو اینطور به نظر می رسد که پورشه هنوز هم قصد ندارد GT3 را با موتور توربو عرضه کند زیرا این خودرو همچنان از موتور 6 سیلندر باکسر 4.0 لیتری استفاده می کند ولی توان و گشتاور خروجی این مدل باز هم افزایش یافته و به 520 اسب بخار و 470 نیوتن متر رسیده است.
قدرت 520 اسب بخار از یک موتور تنفس طبیعی 4.0 لیتری واقعا رقم بی نظیری است زیرا بیانگر توان خروجی 130 اسب بخار به ازای هر لیتر است! حتی بعضی موتورهای توربو چنین قدرتی را با این حجم تولید نمی کنند. این موتور همچنان مانند قبل می تواند تا 9000 دور در دقیقه دور بگیرد. با اینکه این خودرو دیفرانسیل عقب است ولی شتاب صفر تا صد آن 3.2 ثانیه اعلام شده که در حد سوپر اسپرت های دو دیفرانسیل با لانچ تهاجمی است.
شاسی مسابقه ای، دسته موتورهای دینامیکی، استفاده از مواد سبک وزن مانند تیتانیوم برای منبع صدا خفه کن عقب، شیشه سبک وزن، پلاستیک تقویت شده با فیبرکربن، مواد پلی اورتان، آلومینیوم و فولاد مرکب و کاپوت جلو که با فیبرکربن تقویت شده از موارد برجسته فناوری در این خودرو هستند.
احتمالا پورشه با این خودرو مجددا رکوردهای جدیدی را در پیست های مختلف ثبت کند و دوباره از سوی نشریات مختلف لقب بهترین خودرو از نظر لذت رانندگی را دریافت کند.
نظرات