درگ لامبورگینی اوراکان LP610-4 و شورولت کوروت ZR1 C6 - دوئل ایتالیا و امریکا

4 / اسفند / 1396 - 20:30
متاسفانه در سال های اخیر درگ خودروهای استاندارد (به خصوص خودروهای اسپرت و سوپر اسپرت) کمتر مشاهده می شود و خودروهای رقیب در اکثر درگ ها تقویت شده هستند. به همین دلیل از این درگ ها نمی توان جز تاثیر لوازم تیونینگ در عملکرد خودروها نتیجه دیگری برداشت کرد. ولی در درگ هایی که بین خودروهای استاندارد برگزار می شود می توان به تفاوت مهندسی و بازدهی خودروهای مختلف پی برد.
در این فیلم درگ بین دو سوپر اسپرت مطرح را خواهید دید که فلسفه ساخت و مهندسی کاملا متفاوتی دارند. شورولت کوروت ZR1 نسل C6 قویترین مدل کوروت در سال 2009 بود و موتور V8 آن با حجم 6.2 لیتر که مجهز به سیستم سوپرشارژر است 638 اسب بخار و 819 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. لامبورگینی اوراکان LP610-4 یکی از سریعترین خودروهایی است که لامبورگینی تا به حال ساخته است. این خودرو برخلاف کوروت از موتور V10 تنفس طبیعی با حجم 5.2 لیتر نیرو می گیرد که با استفاده از تنفس عالی در دورهای بالا 602 اسب بخار قدرت و 560 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. هر دو خودرو مجهز به سیستم لانچ کنترل هستند.
اگر بخواهیم به تفاوت های بارز بین این دو خودرو اشاره کنیم باید از گیربکس و سیستم انتقال قدرت آنها شروع کنیم. گیربکس کوروت 6 دنده دستی و گیربکس لامبورگینی 7 دنده دو کلاجه است. گشتاور مهیب موتور کوروت به چرخ های عقب منتقل می شود ولی گشتاور لامبورگینی بین هر 4 چرخ توزیع می شود. وزن کوروت حدود 1520 کیلوگرم است که حدود 70 کیلوگرم سبکتر از لامبورگینی است.
در این فیلم تست درگ از حالت سکون و تست رولینگ از سرعتهای 40 و 60 مایل در ساعت انجام می شود تا توانایی خودروها در شرایط مختلف سنجیده شود. در مجموع به جز لانچ برتری های کوروت روی کاغذ بیشتر از لامبورگینی است و باید در تست رولینگ با اختلاف لامبورگینی را پشت سر بگذارد زیرا هم قویتر و هم سبکتر است. البته تعویض دنده های گیربکس آن به اندازه لامبورگینی سریع نیست. آیا لامبورگینی با قدرت و گشتاور کمتر و وزن بیشتر می تواند حریف کوروت شود؟ تنها تست عملی جواب این سوال را آشکار می کند.
نظرات
 
 
 
alireza 1396/12/4
لامبو خوردش کرد
شاهرخ شریفیان 1396/12/4
درود بر همگی .
دستتون درد نکناد بابت پیدا کردن این ویدئو ها (احتمالا" از یوتیوب) و مشترک شدن آنها با ما مخاطبین .
البته نقطه نظری دارم . دو خودروی مقایسه شده یکی 280 هزار دلار و دیگری 130 هزار دلار ، هر دو بدون وی ای تی (مالیات بر ارزش افزوده) ، کرایه حمل تا مقصد ، رنگ متالیک مخصوص و مانند آن که عرف بازار آمریکا می باشند قیمت پیشنهادی فروشنده خورده اند . با عنایت به حضور 80 میلیون نفر تابعین مملکت ، کدام مملکت ، مملکتی که منابع اش را مصرف کرده و خورده ، منابع آتی را پیش پیش هزینه کرده ، هوایش را مصرف کرده ، آب رو زمینی و زیر زمینی و فسیلی اش را مصرف کرده ، پای توریست اش را بریده ، مغز هایش را بالکل فراری داده ، محیط زیست اش را جملگی به فنا داده و حیات وحش اش را به شعبده ای ناپدید نموده ، جنگل اش بود و حالا نیست ، گاز به چاه اش تزریق نکرده و نفت اش ته چاه رسوب کرده ، 15 میلیون حاشیه نشین و 1 میلیون کودک بازمانده از تحصیل برساخته و تا بخواهید مثال فراوان است ; حال سقف دلاری خودرو وارداتی شامل قیمت ؛ بیمه حمل و قیمت حمل اش را 40 هزار دلار قرار داده است و تعرفه را آنچنان که دانی ، موارد ذیل جهت تست درگ 3 مرحله ای به دوستان خودروبانکی پیشنهاد می شود :
تست درگ پردوآ نیپا با تاتا 3 سیلندر
تست درگ جی ویز با شتر
تست درگ ماهیندرا استیشن با فیات پاندا
تست درگ دوچرخه 8 دنده شیمانو با دوچرخه 6 دنده شیمانو
تست آفرود دوچرخه کوهستان و قاطر
سپاسگزار ام .
فردین 1396/12/5
با دیدن این فیلم میشه فهمید که درگ ریس اصلا ربطی به قدرت و گشتاور نداره فقط دو چیز توش تاثیر گذاره . موتور و راننده .
حالا بیا یه ماشین تولید کن که 3 میلیونتا قدرت داشته باشه :)
ک 1396/12/5
اقا موتور کوروت مطمئنی 638 اسب و 819 نیوتن متر بود؟؟
چیزی که توی فیلم بود انگار hp+ روش نصب کردن!!!
دیگه انقد اختلاف؟؟؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران