یدک کشیدن تریلی توسط تسلا مدل X در برف!

7 / اسفند / 1396 - 08:30
تسلا مدل X یک خودروی لوکس است که برای آفرود حرفه ای طراحی نشده است. این خودرو در مقایسه با بعضی SUVها (حتی خودروهای لوکس مانند لامبورگینی اوروس) هیچ برتری فنی مانند قفل دیفرانسیل یا حتی (به خاطر نداشتن گیربکس) دنده کمک ندارد. ولی چیزی که این خودرو دارد یک جفت موتور الکتریکی است که برای چسبندگی بهینه از سیستم توزیع گشتاور با کنترل نرم افزاری استفاده می کنند.
موتورهای الکتریکی تسلا حداکثر گشتاور خود را از دور صفر تولید می کنند که باعث می شود تسلا بتواند یک جسم خیلی سنگین را به آهستگی از سرعت پایین یدک بکشد. منظور از این جسم سنگین یک تریلی 43 تنی است! تسلا مدل X با استفاده از تایرهایی که مخصوص چسبندگی در برف طراحی شده اند می تواند همچنان در زمین برفی این تریلی را به دنبال خود یدک بکشد. وزن تسلا مدل X حدود 2.6 تن است.
البته این بار اولی نیست که این SUV الکتریکی یک تریلی را به دنبال خود می کشد زیرا بار قبل این خودرو در یک مسیر برفی شیبدار یک تریلی دیگر را بکسل کرده بود!
این آزمایش در نروژ انجام شده است. جالب است بدانید که گشتاور تسلا در چرخ ها 9500 نیوتن متر است!! ظاهرا اینطور که در پایان فیلم نوشته می شود، هدف بعدی یدک کشیدن ایرباس A380 است!
نظرات
 
 
 
reza 1396/12/7
سلام. گشتاورش با عقل جور در نمیاد!!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران