تست تصادف یکی از ایمن ترین استیشن واگن های جهان را ببینید

7 / اسفند / 1396 - 20:30
ولوو V60 استیشن جدید قطعا یکی از ایمن ترین خودروها در کلاس خودش است. این خودرو بر اساس پلتفرم SPA ولوو ساخته شده و یک وسیله نقلیه جذاب و کاربردی است. این خودرو فضای حمل بار فراوانی دارد و به خاطر فاصله مناسب با سطح زمین می تواند تا حدودی در مسیرهای آفرود سبک نیز مورد استفاده قرار گیرد.
رقبای عمده ولوو V60 استیشن، بی ام و سری 3 تورینگ و آئودی A4 آوانت هستند.
از امکانات ایمنی V60 جدید می توان به سیستم ترمز خودکار و سیستم های شناسایی عابرین پیاده، دوچرخه سواران و حیوانات بزرگ اشاره کرد. در مسیرهایی که به خوبی علامت گذاری شده باشند استفاده از فناوری نیمه خودران برای هدایت فرمان، شتابگیری و ترمزگیری تا سرعت 130 کیلومتر در ساعت امکان پذیر است. سیستم اخطار خروج از لاین و سیستم هشدار درباره خودروهای عبوری از پشت نیز جزو امکانات ایمنی V60 هستند.
همانطور که می بینید ولوو در این خودرو اهمیت زیادی به سیستم های ایمنی فعال داده است. البته از قدیم الایام خودروهای ولوو به خاطر ایمنی برتر شهره خاص و عام بوده اند.
در این فیلم تست برخورد از روبرو با سرعت 64 کیلومتر در ساعت را می بینید.
نظرات
 
 
 

kk

1396/12/7
تقريبا ميشه گفت چيزيش نشد!!!

شاهرخ شریفیان

1396/12/7
درود بر همگی.
البته ولوو نیز به خصوص در بحث نرم افزاری سیستم هایش چندان بی اشکال نیست و ضعف های عمده دارد . این مطلب را با تجربه بیش از 70 هزار کیلومتر رانندگی با دو وی40 در دسترس و یک سی 70 بیان می دارم .
فقط به عنوان یکی-دو نمونه : سیستم هشدار برخورد از جلو و ملحقات آن از قبیل خط نگهدار و شناسایی عابر هر دو وی 40 بنده در روشنایی روز عالی است و شب رأس 18 دقیقه! از زمان استارت اتومبیل از کار می افتد و از مدار خارج می شود و اگر با صد تا کلیک بر صفحه مربوطه در نمایشگر بروید ، بدون اطلاع راننده ، یک ضربدر بزرگ جلوش آمده . با خاموش روشن کردن ماشین درست می شود تا 18 دقیقه بعد! رأس دقیقه 19 ام باز از مدار خارج می شود و راحت می شود زدش پشت ماشین جلویی . اگر کارشناسان خودرو بانک بخواهند تست کنند هنوز موجود است. شبی وی 40 دیگری هم در خیابان دیدم ، سر صحبت رو با ایشان باز نموده دوری با ماشین ایشان زدیم و بله همان مشکل پیش آمد و دقیقه 19 ام ارور گرفتم . با ده ها نامه نگاری با ولوو و مدیران سوئدی نتیجه چندانی جز آنکه ماشین را بیاورید ! باید مهندسمان از نزدیک ببیند و نماینده ای در ایران نداریم عاید ما نشد . البته مودب و شیک ای میل می دهند . گاهی اوقات هیچ جوره دوربین دنده عقب تصویر نمی دهد و باز باید ماشین را خاموش روشن کرد و درست می شود . پیرامون سی70 هم اخطار نقطه کور که "بلیس" عنوان دارد با وجود کارکرد خوب در روز ، در شب گاها" اخطار بلاک شدن دوربین می دهد با وجودی که تمیز است ، خاموش روشن کردن ماشین درست اش می کند تا 2-3 ساعت بعد . خلاصه که نرم افزار های ولوو در شب درست تست نشده اند و شب ها یک جورهایی اعصاب خرد کن اند . تصور نکنیم خودروسازی معصوم و مصون از خطاست .