قدرت حلقه ها؛ شتاب گیری و تیزر معرفی آئودی R8 RWS + فیلم

11 / اسفند / 1396 - 08:30
آئودی R8 RWS یک مدل دیفرانسیل عقب تولید محدود از R8 است که فقط 999 دستگاه از آن ساخته می شود. حرف R مخفف دیفرانسیل عقب است. این خودرو 540 اسب بخار قدرت دارد که با R8 V10 Quattro برابری می کند ولی از R8 V10 Plus ضعیفتر است. حذف سیستم انتقال قدرت در این خودرو به معنای اتلاف نیروی کمتر و کاهش وزن است. به همین دلیل R8 RWS نسبت به مدل 4 چرخ محرک معمولی R8 حدود 50 کیلوگرم سبکتر شده است.
طبق گفته آئودی شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو در مدل کوپه 3.7 و در مدل اسپایدر 3.8 ثانیه است. به خاطر دیفرانسیل عقب بودن و لانچ ضعیفتر شتاب RWS نسبت به مدل کوآترو 0.2 ثانیه کندتر است. در واقع RWS برای افرادی که دنبال لذت رانندگی محض هستند ساخته شده است و رقیب اصلی آن پورشه 911 GT3 است.
از دیگر نتایجی که با حذف سیستم 4 چرخ محرک در این مدل رخ داده است تغییر تقسیم وزن خودرو است که اکنون درصد بیشتر وزن به محور عقب منتقل شده است. (59 درصد عقب - 41 درصد جلو). خوبشختانه مدل RWS نیز مانند دیگر مدل های R8 از موتور 10 سیلندر تنفس طبیعی نیرو می گیرد که قابلیت دورگرفتن تا 8700 دور در دقیقه را دارد. R8 RWS یک گزینه مناسب برای دریفت زدن در پیست نیز محسوب می شود زیرا کل گشتاور به چرخ های عقب منتقل می شود.
در سیستم تعلیق این خودرو نیز تغییراتی به وجود آمده است و سفتی میل موج گیرهای جلوی آن 10 درصد افزایش یافته است. تنظیم سیستم فرمان نیز از نو انجام شده است ولی نرخ میرایی فنرها دست نخورده باقی مانده اند. با اینکه قیمت مدل کوپه R8 RWS از 112.450 پوند شروع می شود، باز هم ارزان ترین مدل R8 تاکنون محسوب می شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران