مراسم رونمایی از بوگاتی شیرون اسپرت همراه با تیزر تبلیغاتی

21 / اسفند / 1396 - 20:30
بوگاتی یک نسخه جدید از شیرون با نام شیرون اسپرت معرفی کرده است که از نظر قدرت موتور و شتاب در خط مستقیم هیچ فرقی با شیرون معمولی ندارد ولی به خاطر هندلینگ بهتر و وزن کمتری که دارد در پیست سریعتر است. شیرون اسپرت از همان موتور 8.0 لیتری 16 سیلندر شیرون معمولی با قدرت 1479 اسب بخار نیرو می گیرد.
مهندسان بوگاتی ضربه گیرهای شیرون را دستکاری کرده اند و سفتی آنها را نسبت به مدل استاندارد 10 درصد افزایش داده اند. سیستم فرمان نیز تقویت شده ولی هنوز هم حس دقیق بودن آن از بین نرفته است. دیفرانسیل عقب خودرو نیز اندکی دستکاری شده و این ابرخودرو اکنون مجهز به سیستم توزیع گشتاور متغیر دینامیکی است که گشتاور را طوری به چرخ ها می رساند که چابکی خودرو هنگام رانندگی سریع افزایش یابد.
در مجموع 18 کیلوگرم از وزن شیرون کم شده است که به خاطر رینگ های سبک وزن جدید، میله تعادل و پوشش اینترکولر فیبرکربنی و برف پاک کن های فیبر کربنی شگفت انگیز است. شیرون اولین خودرو در جهان است که از فیبرکربن در ساخت تیغه های برف پاک کن استفاده کرده است! این برف پاک کن ها 1.4 کیلوگرم سبکتر از قبل هستند و نوک آنها که از جنس آلومینیوم است به روش پرینت 3 بعدی ساخته شده است. شیشه عقب و منحرف کننده مسیر اگزوز نیز سبکتر شده اند.
در مجموع این تغییرات جزئی باعث شده اند تایم شیرون اسپرت در پیست هندلینگ ناردو نسبت به شیرون معمولی 5 ثانیه بهبود یابد. شتاب 0 تا 100، 0 تا 200 و 0 تا 300 کیلومتر این خودرو همچنان 2.5، 6.5 و 13.6 ثانیه است. قیمت مدل پایه شیرون اسپرت 2.65 میلیون یورو است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران