مراحلی از خط تولید و کنترل کیفیت تویوتا کمری جدید را ببینید

22 / اسفند / 1396 - 20:30
نسل هشتم کمری که با کد XV70 شناخته می شود در ژانویه سال 2017 در نمایشگاه خودروی بین المللی امریکای شمالی معرفی شد. این خودرو بر اساس پلتفرم GA-K تویوتا ساخته می شود که با پریوس هاچبک و C-HR کراس اوور مشترک است.
مدل پایه کمری XV70 مجهز به موتور 4 سیلندر 2.5 لیتری است که قدرت آن نسبت به نسل قبلی افزایش یافته و به 203 اسب رسیده است که در صورت سفارش لوله اگزوزهای 4 تایی قدرت آن به 208 اسب بخار هم می رسد. کمری XV70 در بازار چین با موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر هم عرضه می شود.
متاسفانه وزن نسل جدید کمری نسبت به نسل قبلی بیشتر شده است و به همین خاطر تاثیر افزایش قدرت موتورهای آن نسبت به قبل زیاد محسوس نیست.
کمری XV70 اولین نسل کمری است که با گیربکس 8 دنده اتوماتیک ارائه می شود. مدل اسپرت این نسل مانند قبل مجهز به موتور V6 با حجم 3.5 لیتر است که به لطف سیستم تزریق مستقیم سوخت قدرت آن به 301 اسب بخار و گشتاور آن به 362 نیوتن متر رسیده است.
در این فیلم مراحلی از خط تولید تویوتا کمری جدید را می بینید که بیشتر شامل مراحل کنترل کیفیت است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران