اسکی بازی هیجان انگیز روی برف به کمک پورشه ای که در حال دریفت زدن است!

25 / اسفند / 1396 - 20:30
اخیرا در کانال پورشه در یوتیوب یک فیلم بسیار هیجان انگیز از اسکی روی برف با دو مدل پورشه منتشر شده است که یکی از آنها 911S کلاسیک و دیگری مدل جدید 911 GT2-RS است. این فیلم شما را یاد موفقیت های پورشه در دنیای رالی می اندازد. علت اصلی عملکرد خوب پورشه در برف و مسیرهای لغزنده قرار گرفتن موتور در قسمت عقب خودرو است که باعث می شود وزن آن روی تایرهای عقب بیافتد و چسبندگی آنها را افزایش دهد.
مدل کلاسیکی که در این فیلم می بینید به خاطر رالی فایراستون 1970 شهرت دارد زیرا پورشه در این رقابت ها از اواخر دهه 60 تا اوایل دهه 70 میلادی 4 سال متوالی پیروزی کسب کرده است.
مدل دیگر GT2-RS است که جزو قویترین مدل ها در تاریخ پورشه محسوب می شود و رکورد جدیدی در نوربرگ رینگ ثبت کرد. مسلما با نصب لاستیک های زمستانی مناسب می توان هر خودرویی را برای رانندگی در زمستان آماده کرد ولی حتی با وجود تایرهای زمستانی باز هم رانندگی با یک هیولای 700 اسبی در برف با ترس و وحشت همراه است! ولی پورشه با نمایش این فیلم این موضوع را اثبات می کند که این سوپراسپرت قدرتمند می تواند در شرایطی که حتی انتظارش را ندارید چسبندگی لازم برای حرکت را به دست بیاورد. نکته ای که بیش از هر چیز جلب توجه می کند این است که هیچ کدام از این دو خودرو مجهز به سیستم های 4 چرخ محرک نیستند و هر دو دیفرانسیل عقب هستند! چنین میزان چسبندگی در برف تنها با انتقال قدرت به دو چرخ واقعا شگفت انگیز است!
زیباترین قسمت فیلم صحنه ای است که پورشه 911 GT2 RS در حال دریفت زدن، اسکی سوار پشت خود را روی برف به دنبال خود می کشد! احتمالا هدف پورشه از این فیلم اثبات این حقیقت بوده است که حتی یک سوپراسپرت دیفرانسیل عقب که مخصوص پیست ساخته شده است باز هم می تواند در برف و یخ عملکرد خیره کننده ای از خود به نمایش بگذارد.
نظرات